نمایش دادن همه 9 نتیجه

در گذشته‌های دور کلمه‌ای مانند تجهیزات دامداری وجود نداشت و یا اینکه در یک یا دو وسیله بسیار ساده خلاصه می‌شد چراکه در دامداری سنتی اصلا وسیله خاصی برای این کار وجود نداشت. اما با گذشت زمان و خارج شدن حوزه دامداری از حالت سنتی وسایل مختلفی برای دامداری بوجود آمد و به قول معروف این صنعت نیز مکانیزه‌تر شد. امروزه دامداران برای اینکه بتوانند از دامداری خود سودی را بدست آورند باید تخصص کافی در این حوزه را داشته باشند. این تخصص نه تنها شامل اطلاعات کافی در مورد دام می‌شود بلکه آگاهی در مورد تجهیزات دامداری را نیز در بر می‌گیرد. برای اینکه خرید تجهیزات دامداری به درستی صورت گیرد باید اطلاعات کافی به دست آورده شود. اگر شما نیز دامدار هستید حتما این مقاله را به دقت دنبال کنید چرا که ما در ادامه انواع تجهیزات کشاورزی و نحوه خرید آن‌ها را معرفی و آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.
مطالعه ادامه راهنما

انواع تجهیزات دامداری

در گذشته معمولا دامداری و کشاورزی به صورت یکجا و همزمان توسط یک خانواده و یا یک تیم انجام می‌شد اما امروزه با پیشرفت علم این حرفه تبدیل به یک کار حرفه‌ای و تخصصی شده است و دقیقا به همین دلیل هم انواع مختلفی از تجهیزات دامداری توسط شرکت‌های مختلف ساخته شده. افرادی که قصد شروع کار در حوزه دامداری را دارند و یا می‌خواهند دامداری خود را از حالت سنتی خارج کنند باید آشنایی کامل با انواع و نحوه خرید تجهیزات دامداری داشته باشند. در ادامه ما قصد داریم به صورت مختصر مهم‌ترین انواع تجهیزات دامداری را به شما معرفی کنیم.

تجهیزات تغذیه‌ای برای دامداری:

تغذیه دام یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌های حرفه دامداری است. برای اینکه این کار آسان‌تر و بهداشتی تر انجام شود انواع مختلفی از تجهیزات و وسیله‌ها برای آن ساخته شده است. به عنوان مثال میکسر یکی از وسیله‌هایی است که مخصوص تغذیه دام است. یک میکسر خوراک، انواع خوراک‌ها را خرد و مخلوط می‌کند تا یک جیره نرم و یکپارچه برای دام‌های شما بوجود آورد.

این میکسر کار شما را بسیار راحت‌تر کرده و امر توزیع خوراک را سریع‌تر می‌کند. همچنین خوراک تولید شده توسط این میکسر‌ها کار تغذیه را نیز برای دام راحت‌تر می‌کند. فقط کافی است که شما خوراک‌های مختلف را داخل آن ریخته و منتظر بمانید که خوراک میکس شده تحویل شما داده شود.

تریلر دام:

تریلر مخصوص دام‌ها، برای دامداری‌های بزرگ و بخصوص دامداری‌هایی که حیوانات درشت اندام مانند گاو نگه‌داری می‌کنند مفید است. جابجایی دام توسط این تریلر‌ها انجام می‌شود. البته اگر تریلر داشته باشد قطعا می‌توانید جابه جایی خوراک را نیز با آن انجام دهید. با خرید یک تریلر در طولانی مدت می‌توانید صرفه جویی زیادی در هزینه‌های خود انجام دهید چرا که دیگر نیازی نخواهد بود در هر جابه جایی هزینه حمل و نقل را نیز متحمل شوید. داشتن یک چنین تریلری در مواقع اضطراری بسیار مهم است.

تجهیزات حفاظتی:

برای اینکه بتوانید از دام خود محافظت کرده و دامنه حرکتی این دام‌ها را کنترل نمایید باید از برخی از تجهیزات دامداری حفاظتی استفاده نمایید. این تجهیزات این امکان را به شما می‌دهند که بتوانید در مزارع و یا چراگاه‌های مختلف دامنه حرکتی دام‌های خود را کنترل کنید. البته برای داخل خود سالن مخصوص نگه داری دام‌ها نیز وسیله‌های مخصوصی برای جداسازی و محافظت از حیوانات مختلف وجود دارد. مثلا باکس‌های مخصوص گوساله یکی از تجهیزات دامداری مخصوص هستند که برای محافظت و جداسازی گوساله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آبگیرها و مخازن آب:

دام‌های بزرگ به مقادیر زیادی آب احتیاج دارند، بنابراین آب و مخازن مخصوص آب برای مزرعه کاملاً حیاتی هستند. گاوها و اسب‌ها حیوانات بسیار بزرگی هستند، بنابراین برای مدیریت نیازهای آن‌ها به آب کافی احتیاج دارید. برای اینکه بتوانید این نیاز دام را به درستی برطرف کرده و در عین حال نیز بهداشت را رعایت کنید تا دام‌ها از این طریق دچار بیماری نشوند تجهیزات مختلفی ساخته شده است.

فریم‌های آبخوری یکی از این تجهیزات دامداری هستند که مخصوص آب دادن به دام‌ها بوجود آمده‌اند. این فریم‌ها آب را در یک مکان جمع می‌کنند تا دام بتواند به راحتی آب مورد نیاز خود را تهیه کند.

پخش کود:

نگهداری دام به این معنی است که دیر یا زود ، شما نیاز به استفاده از پخش کننده کود دارید. در دامداری‌ها کود دامی به سرعت جمع می‌شود و اگر شما نتوانید این بخش را به درستی و با تجهیزات مناسب مدیریت کنید با مشکلات بهداشتی بسیار زیادی مواجه خواهید شد. این تجهیزات بوجود آمده‌اند تا شما بتوانید کود تولیدی را در مزرعه پخش کنید و یا اینکه آن‌ها را در دامداری خود خارج نموده و به فروش برسانید.

این موارد فقط بخشی از تجهیزات دامداری بودند که دامداران باید آن‌ها تهیه و مورد استفاده قرار دهند. تجهیزات دیگری مانند وسیله‌های مخصوص اسید پاشی و ضدعفونی کننده و … نیز هستند که شما باید آن‌ها را نیز در اولویت خرید خود قرار دهید. اگر دانش و تجهیزات مناسبی داشته باشید، دامداری می‌تواند بسیار سودآور باشد. تمامی مواردی که در بالا برای شما ذکر کردیم از مهم‌ترین تجهیزات دامی بودند که باید هر دامداری آن‌ها را تهیه کند.

نحوه خرید تجهیزات دامداری

پیش از این برای خرید تجهیزات دامداری همه دامداران به فردشگاه‌های مخصوص این کار مراجعه می‌کردند اما امروزه شما می‌توانید تمامی تجهیزات را به صورت آنلاین نیز خریداری کنید. خرید آنلاین این امکان را به شما می‌دهد که از محدودیت تعداد فروشگاهای فیزیکی خارج شده و همچنین قیمت‌ها را بهتر با هم مقایسه کرده و فرصت‌ها را بهتر شناسایی نمایید.

همچنین می‌توانید در یک لحظه وسیله مورد نظر خود را در کمترین زمان سفارش داده و خریداری کنید. ما نیز در شرکت سناپالیز تلاش کردیم که با فراهم آوردن انواع مختلف تجهیزات دامداری امکان خرید آنلاین هرکدام را برای شما فراهم کنیم.

برخی از تجهیزات دامداری سناپالیز:

خرید تجهیزات دامداری از سناپالیز بسیار آسان است و شما می‌توانید به راحتی و با چند کلیک ساده وسیله مورد نظر خود را سفارش دهید. ما تجهیزات کشاورزی را به دو بخش مختلف تقسیم بنده کرده‎ایم تا شما بتوانید به راحتی وسیله و یا کالای مورد نظر خود را پیدا کنید. این دو بخش عبارت‌اند از:

شوینده‎ها و ضد عفونی کننده‌ها:

همانگونه که از نام این بخش پیداست کالاهای مخصوص ضدعفونی دامداری در آن قرار می‌گیرد. به عنوان مثال:

  • اسید گالن ۲۰ لیتری: ضدعفونی کننده سالن های شیر دوشی
  • تیت گارد گالن ۲۰ لیتری: ضدعفونی کننده پستان دام
  • قلیا گالن ۲۰ لیتری: ضدعفونی کننده سالن ها و قطعات شیر دوشی

لوازم و تجهیزات سالن:

در این بخش نیز تجهیزات دامداری که مخصوص داخل سالن هستند مثل تجهیزات محافظتی و آبیاری قرار داده شده است. بخشی از تجهیزات عبارت‌اند از:

  • نرده واکسن
  • فریم شیر دوشی
  • فریم آبخوری
  • فری استایل :جایگاه انفرادی است که گاوها آزادانه برای استراحت به آن وارد شده و به آسانی از آن خارج ‌می‌شوند.
  • باکس گوساله
  • باکس سم چینی
  • و…

همین حالا شما نیز می‌توانید به راحتی اقدام به خرید تجهیزات دامداری کرده و محصول مورد نظر خود را در محل دلخواهتان تحویل بگیرید. مشاوران ما آماده هستند که شما را در امر خرید و انتخاب محصول راهنمایی کنند.

 

شوینده ها و ضد عفونی کننده ها

اسید گالن ۲۰ لیتری

1,800,000 ریال

لوازم و تجهیزات سالن

باکس گوساله انفرادی

42,000,000 ریال44,000,000 ریال

شوینده ها و ضد عفونی کننده ها

قلیا گالن ۲۰ لیتری

1,500,000 ریال
چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ