نمایش دادن همه 3 نتیجه

اگر شما هم به دنبال یک سیستم آبرسانی سریع به مراتع کشاورزی خود هستید؛ به احتمال زیاد، سیستم‌های آبیاری زیادی را امتحان کرده‌اید و در این سیستم‎ها از انواع پمپ‌های انتقال دهنده آب نیز استفاده کرده‌اید. اگر هنوز هم برای حل این مشکل، راهی پیدا نکرده‌اید، حتما تا انتها با این بخش از سناپالیز همراه باشید. چرا که قصد داریم شما را با یکی از ابزارهای سریع آبرسانی به مراتع آشنا سازیم. پمپ گریز از مرکز حلزونی بدون شک یکی از بهترین ابزارها برای این کار است. همراه ما باشید تا با پمپ گریز از مرکز حلزونی بیشتر آشنا شوید.
مطالعه ادامه راهنما

پمپ گریز از مرکز حلزونی

برای این که بتوان آب را سریع به مراتع کشاورزی هدایت کرد، باید سرعت زیادی به آن ببخشید تا آب بتواند در سیستم لوله کشی، سریع جریان یابد. راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد که بهترین آن، استفاده از یک پمپ گریز از مرکز است.

در ادامه خواهیم گفت که یک پمپ گریز از مرکز چیست و چه کاربردی دارد و در چه مواقعی به کمک شما خواهد آمد.

پمپ گریز از مرکز چیست؟

پمپ گریز از مرکز که در لاتین با نام Centrifugal pump شناخته می‌شود، ساز و کاری بر اساس نیروی گریز از مرکز دارد. نحوه کارکرد پمپ های گریز از مرکز بدین شکل است که آب به داخل و هسته پمپ هدایت می‌شود. به واسطه پره‌های موجود در پمپ، فشار کاهش پیدا کرده و نیروی زیادی به مایع موجود که همان آب است، وارد می‌شود.

مجرای خروجی این نوع پمپ‌ها هم با سایر پمپ‌ها تفاوت دارد و به واسطه این نوع طراحی خاص، انرژی جنبشی آب افزایش پیدا کرده و پتانسیل فشار نیز به صورت مستقیم بیشتر می‌شود.

مزایای استفاده از پمپ گریز از مرکز حلزونی:

پمپ گریز از مرکز حلزونی در صنایع مختلف به واسطه مزایایی که دارد، بسیار به کار برده می‌شود. برخی از مزایای پمپ های گریز از مرکز حلزونی عبارت‌اند از:

 • طراحی ساده‌ای دارند.
 • دارای قیمت ارزانی هستند.
 • فشار یک نواخت و ثابتی را تولید می‌کنند.
 • محصولات متنوعی دارند و بنا به کاربرد مصرف کننده، به کار برده می‌شوند.
 • هزینه تعمیر و نگهداری پمپ گریز از مکرز حلزونی بسیار کم است.
 • شما می‌توانید با تراش دادن پروانه‌های پمپ های گریز از مرکز، عملکرد آن‌ها را نیز تغییر دهید.
 • قابلیت اتصال به موتورهای الکتریکی را نیز دارند.
 • اگر لوله انتقال دهنده آب مسدود شود، فشار زیادی تولید نخواهد شد و پمپ آسیب نمی‌بیند. دلیل این امر هم این است که میزان حجم سیال در این نوع پمپ ها یکنواخت است.

موارد استفاده از پمپ گریز از مرکز حلزونی:

با توجه به مزایای که در بالا گفته شد، پمپ گریز از مرکز حلزونی، کاربرد زیادی دارد و در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از این موارد عبارتند از:

 1. کاربرد در انتقال آب شهری و صنعتی
 2. استفاده در سیستم‌های آبیاری کشاورزی
 3. کاربرد در انتقال مواد شیمیایی و اسیدی
 4. کاربرد در تولید انواع بوستر پمپ های آتشنشانی و آب رسانی
 5. استفاده در ایستگاه های تقویت فشار
 6. کاربرد در معادن و آب نماهای معدنی
 7. کاربرد در سیستم آبی استخرهای بزرگ و کوچک

پمپ های گریز از مرکز حلزونی، پیچکی و افشان:

هر کدام از پمپ های حلزونی پیچکی و فاشان که جزو پمپ های گریز از مرکز محسوب می‌شوند، کاربردهای متفاوتی دارند. در این بخش قصد داریم به بررسی هر یک از این پمپ های گریز از مرکز حلزونی بپردازیم.

پمپ حلزونی پیچکی:

در پمپ‌های پیچکی گریز از مرکز، پروانه در داخل محفظه‌ای که به تردیج بزرگتر می‌شود دوران پیدا می‌کند و در اثر گردش محور اصلی پمپ، که باعث چرخش پروانه اصلی نیز می‌شود، مایعات از مرکز پمپ به سوی محفظه خارجی حرکت داده شده و از آن‌جا وارد لوله رانش می‌شوند.

پمپ گریز از مرکز افشان:

این نوع از پمپ گریز از مرکز حلزونی دارای یک محفظه پره داری است که مجراهایی برای عبور مایعات دارد. قبل از این که آب یا هر نوع سیالی دیگر وارد این محفظه شود، وارد یک محفظه مارپچی دیگری می‌شود که سرعت و فشار آن را تغییر می‌دهد.

این نوع پمپ‌ها، قدرت بیشتری نسبت به پمپ‌های حلزونی پیچکی دارند و ظرفیت آبدهی آن‌ها هم بیشتر است. چون ساختمان و طراحی این نوع از پمپ های گریز از مرکز، پیچیده است، قیمت بیشتری هم در مقایسه با سایر پیمپ های حلزونی دارند.

پمپ های گریز از مرکز سناپالیز:

در سناپالیز، پمپ های گریز از مرکز متنوعی موجود است که در این بخش قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم. چون با انواع پمپ‌های گریز از مرکز حلزونی آشنا شدید و دانستید که هر کدام چه کاربردی دارند، به راحتی می‌توانید نسبت به تهیه مدل مورد نظر اقدام نمایید.

1- پمپ گریز از مرکز اتانرم EN:

پمپ گریز از مرکز افقی، با محفظه حلزونی، یک طبقه، پروانه یکسر آویز، موتور جدا،تک مکشه مرکزی و از نظر ابعادی و عملکرد مطابق Din24255 می باشد. محور پمپ توسط بوش فولاد کروم نیکل قابل تعویض محافظت می گردد.

نیروهای شعاعی و محوری وارد بر محور پمپ توسط دو عدد بلبرینگ گریس کاری شده که در یک طرف پروانه واقع شده‌اند تحمل می شود.

2- پمپ گریز از مرکز اتا بزرگ EA:

پمپ گریز از مرکز افقی، با محفظه حلزونی، یک طبقه، پروانه یکسر آویز، موتور جدا، تک مکشه مرکزی است. محور پمپ توسط بوش فولاد کروم نیکل قابل تعویض محافظت می گردد. نیروهای شعاعی و محوری وارد بر محور پمپ توسط دو عدد بلبرینگ که در یک طرف پروانه واقع شده‌اند تحمل می شود بلبرینگ‌ها توسط روغن روانکاری می شوند.

3- پمپ گریز از مرکز روغن نما:

ساختمان این نوع پمپ به صورت افقی یک طبقه و چند طبقه و یک مکشه گریز از مرکز با محفظه حلزونی طراحی شده است. پمپ از نظر هیدرولیکی بالانس بوده و به صورت یکسرآویز نصب می‌شود.

شما همین الان به راحتی می‌توانید با چند کلیک ساده، پمپ حلزونی گریز از مرکز مد نظر خود را از فروشگاه اینترنتی سناپالیز خریداری نمایید. چنان چه هنوز هم سوالاتی در رابطه با نوع کارکرد پمپ‌های گریز از مرکز حلزونی دارید، می‌توانید از طریق شماره‌هایی که در اختیارتان گذاشته شده، به مشاوران ما متصل شده و از مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید.

گریز از مرکز حلزونی

اتا بزرگ EA

312,160,000 ریال826,120,000 ریال

گریز از مرکز حلزونی

اتانرم EN

35,980,000 ریال226,730,000 ریال

گریز از مرکز حلزونی

پمپ گریز از مرکز روغن نما

57,500,000 ریال233,530,000 ریال
چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ