نمایش دادن همه 12 نتیجه

استفاده از ابزارآلات مناسب در آبیاری زمین‌های کشاوری امری بسیار واجب و ضروری است. اکثر افرادی که در این صنعت فعالیت می‌کنند کاملا به اهمیت آبیاری آسان و سریع باغات و مراتع، واقف هستند. پمپ شناور یکی از وسیله‌های ضروری در قسمت آبیاری یک مرزعه است. در این بخش از سناپالیز قصد داریم تا شما را به صورت کامل با پمپ شناور که می‌توان گفت مهم‌ترین و بهترین وسیله در حوزه آبیاری زمین‌های کشاورزی است آشنا سازیم. تا انتها با ما همراه باشید که بعد از اتمام توضیحات و معرفی پمپ شناور، انواع محصولات این دسته بندی را مشاهده خواهید کرد که میتوانید پس از بررسی و مقایسه، نسبت به خرید آنلاین پمپ شناور اقدام فرمایید.

انواع پمپ شناور در سناپالیز

مطالعه ادامه راهنما

پمپ‌ها انواع مختلفی دارند و بنا به کاربردشان در دسته‌بندی‌های مختلفی جای می‌گیریند. یکی از پرکاربردترین نوع پمپ‌های آبی که در صنعت کشاورزی هم بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، پمپ شناور است. در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع پمپ شناور، نوع کارکرد، کاربرد و بسیاری دیگر از مواردی که باید با آن آشنا شوید، آشنا سازیم.

پمپ شناور چیست؟

پمپ شناور نوعی از پمپ‌های آبی است که از یک محرک الکتریکی و یک پمپ گریز از مرکز عمودی ساخته شده و برای پمپاژ کردن آب یا هر نوع ماده سیالی از چاه‌های عمیق و نیمه عمیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پیمپ در صنعت کشاورزی کاربرد بسیار زیادی دارد.

انواع پمپ شناور:

پمپ شناور نیز مانند دیگر پمپ‌های آبی دارای انواع متعددی است که در این بخش به بررسی و معرفی هرکدام خواهیم پرداخت.

1- پمپ شفت غلافی:

این نوع از پمپ های شناور دارای پروانه‌ای هستند که آب و مایعات را با ایجاد فشار نسبتا زیاد و قوی به سمت لوله خروجی پمپاژ می‌کنند. اگر شما از این نوع پمپ‌ها در مکان‌های مربوط به کشاورزی استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک توری مناسب جهت جلوگیری از ورود گل و لای به درون محفظه استفاده نمایید تا عمر پمپ شناور شفت غلافی شما افزایش یابد.

2- پمپ توربینی:

در پمپ های توربینی، از پروانه‌هایی استفاده می‌شود که آب و مواد سیال به صورت موازی وارد محفظه شده و از طریق فشار وارد شده به آن‌ها و همچنین از طریق پروانه‌ها نیز به صورت زاویه دار نسبت به محور پروانه خارج می‌شود.

3- پمپ جریان محوری:

در این نوع از پمپ های شناور، که پمپ ملخی نیز نامیده می‌شوند، سیالات و مایعات به صورت موازی محور وارد پمپ شده و به صورت موازی نیز از آن به خارج پمپاژ می‌شوند. در این نوع پمپ‌ها، انرژی لازم برای پمپاژ شدن آب به خارج توسط پروانه‌های موجود در محفظه تولید می‌شود.

4- الکتروپمپ شناور:

این نوع پمپ‌ها که مهندسی پیشرفته تری نسبت به انواع معرفی شده دیگر دارند، از یک الکتروموتور جهت پمپاژ کردن آب استفاده می‌کنند. به این صورت که آب هم برای روانکاری یاتاقان‌ها و هم برای خنک کاری حرارت تولید شده در سیم پیچی الکتروموتور وارد محفظه می‌شود.

از پمپ شناور در چه مواردی استفاده می‌شود؟

با توجه به مهندسی و نوع کارکردی که این نوع پمپ‌ها دارند، در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربرد زیادی دارند. به صورت متداول از این نوع پمپ‌ها در موادر زیر استفاده می‌شود:

 • پمپ آب چاه در مزارع و سیستم آبیاری کشاورزی
 • افزایش فشار
 • شست و شوی صنعتی
 • نیروگاه ها
 • آبرسانی به منازل مسکونی
 • استفاده در سیستم‌های اطفائ حریق و آتشنشانی
 • تصفیه خانه‌های شهری
 • حوزچه‌های پرورش ماهی
 • و …

البته این موارد فقط برخی از کاربردهای این نوع پمپ است.

جنس بدنه پمپ شناور چیست؟

پمپ‌های شناور معمولا از موادی ساخته می‌شوند که طول عمر بالایی داشته باشند و در مقابل خورنده‌گی آب مقاوم باشند. معمولا از دو نوع فلز استیل و چدن در ساخت پمپ شناور استفاده می‌شود. استفاده از فلز چدن در پمپ های شناور قدیمی بسیار رایج بوده و به علت معایبی که داشت کنار گذاشته شد. وزن زیاد تخریب پذیری بالا از جمله معایب چدن بودند.

انواع پمپ شناور سناپالیز:

جالب است بدانید که پمپ شناور نزدیک به نیم قرن است که در صنایع مختلفی چون کشاورزی، صنایع نفت و گاز و … مورد استقاده قرار می‌گیرد. در بازار بزرگ ادوات کشاورزی صنایع پالیز مدل‌های متنوع و مختلفی از این محصول موجود است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و نسبت که نوع کاربردشان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برخی از پمپ های شناور موجود در سناپالیز عبارت‌اند از:

 1. پمپ شناور BPD

 2. پمپ شناور BPH

 3. پمپ شناور BPN

 4. پمپ شناور BQTS

 5. پمپ شناور UQN

 6. پمپ شناور UQH

 7. پمپ شناور BRVS

 8. پمپ شناور BRTS

 9. پمپ شناور URD

 10. پمپ شناور پروانه استیل BPN

 11. پمپ گل کش

شما می‌توانید تمامی این مدل از پمپ‌های شناور و دیگر انواع پمپ را از سناپالیز به صورت آنلاین خریداری کرده و در محل مورد نظر خود آن را تحویل بگیرید. همچنین مشاوران ما آماده هستند که شما را در امر انتخاب نوع پمپ شناور و دیگر پمپ‌ها و فرآیند خرید آن همراهی کنند.

پمپ شناور

پمپ شناور BPD

94,390,000 ریال273,060,000 ریال

پمپ شناور

پمپ شناور BPH

112,140,000 ریال699,210,000 ریال

پمپ شناور

پمپ شناور BPN

132,610,000 ریال834,130,000 ریال

پمپ شناور

پمپ شناور BQTS

165,240,000 ریال455,590,000 ریال

پمپ شناور

پمپ شناور BRTS

173,300,000 ریال555,950,000 ریال

پمپ شناور

پمپ شناور UQH

83,610,000 ریال611,030,000 ریال

پمپ شناور

پمپ شناور UQN

99,540,000 ریال962,260,000 ریال

پمپ شناور

پمپ شناور URD

70,370,000 ریال322,760,000 ریال

پمپ شناور

پمپ گل کش

351,290,000 ریال422,400,000 ریال
چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ