کاشت دارای مراحل مختلفی است از جمله: آماده­‌سازی زمین و شخم زنی خاک کشت، آماده سازی بذر، کاشت بذر، رسیدگی به محصول زراعی شامل آبیاری، کوددهی و… . به منظور تسهیل هرچه بهتر و بیشتر این مراحل از ادوات کاشت داشت برداشت استفاده می­‌شود.
مطالعه ادامه راهنما

مهم­ترین ادوات کاشت شامل این موارد می­‌باشد: کمبینات، بذرکار، کودکار، کود­پاش، بذرکار-کودکار، سیب زمینی کار، کود پخش­کن دامی، نشاکار، پیازکار زعفران و … .مرحله داشت در کشاورزی به کارهایی گفته می­‌شود که پس از کاشت بذر در خاک باید انجام داد تا یک محصول ایده آل را پرورش دهیم. به عبارتی مرحله داشت به دوره رشد و نمو گیاه تا رسیدن به محصول گفته می­‌شود. ادوات داشت شامل این موارد می­‌باشند: سمپاش، کولتیواتور، وجین­کن و سله­‌شکن و … .

شیرین­‌ترین دوره از مراحل کشاورزی مرحله برداشت است. در این مرحله موقع چیدن و برداشت محصول پس از اتمام دوره رشد و نمو گیاه می­‌رسد و محصولات رسیده شده از زمین جمع­‌آوری می­‌شوند. در مرحله برداشت بسته به نوع محصول، برداشت توسط ابزارهای مکانیزه مخصوص انجام می­‌شود. تشخیص زمان برداشت محصول تا حد زیادی به تجربه کشاورز بستگی دارد و زمانی صورت می­‌گیرد که محصول آماده برداشت باشد. برداشت زودتر از موعد و یا برداشت دیرهنگام هر دو می­‌توانند مضر باشند. پس تشخیص زمان دقیق این مرحله از اهمیت زیادی برخوردار است. ادوات برداشت و پس از برداشت شامل موارد زیر می­‌باشند: سواتر، دروگر دنباله بند، موور، ریک، چاپر، بیلر استوانه­‌ای، بیلر مکعبی، چغندرکن، سیب زمینی­‌کن، تریلر، خرمنکوب، ساقه خردکن، برگ­‌کن چغندر قند، خشک­‌کن، پوست­‌کن برنج، بوجار و… .

هیچ محصولی یافت نشد.
چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ