نمایش دادن همه 15 نتیجه

در گذشته برای آبیاری مزارع و باغ‌ها از هیچ لوله‌ای استفاده نمی‌شد و کانال‌های آب مخصوص برای این منظور در زمین ساخته می‌شدند که معایب بسیاری داشتند. با گذشت زمان و بوجود آمدن انواع مختلف لوله‌ها، لوله‌های سخت جای کانال‌های آب را گرفته و فرآیند آبیاری، هم آسان‌تر شد و هم معایب کانال‌ها از بین رفت. امروزه و با پیشرفت علم در این زمینه لوله‌های نرم جای لوله‌های سخت را در بسیاری از موارد گرفته‌اند. به همین دلیل هم فروش لوله های نرم آبیاری بسیار پر رونق شده است. شاید دلیل این امر مزایای استفاده از لوله نرم آبیاری در فرآیند آب دادن به زمین‌ها باشد. در این مقاله ما قصد داریم انواع لوله نرم آبیاری را مورد بررسی قرار داده و دلیل استفاده از این لوله‌ها را برای شما بیان کنیم. شما نیز بهتر است پیش از رفتن به فروشگاه‌های فروش لوله های نرم آبیاری به مطالب بیان شده در این مقاله بیشتر دقت کنید.
مطالعه ادامه راهنما

لوله نرم آبیاری

بهتر است که پیش از بیان هرگونه مطلب در مورد لوله نرم آبیاری به این موضوع بپردازیم که اصلا لوله نرم آبیاری چیست و به چه نوع لوله‌هایی لوله نرم گفته می‌شود؟

لوله نرم آبیاری چیست؟

نمی‌توان جنس خاصی را به لوله‌های نرم نسبت داد ولی به صورت کلی لوله نرم آبیاری به لوله‌ای گفته می‌شود که قابلیت انعطاف بالایی داشته باشد و به به صورت کلی شکل آن را بتوان کمی تغییر داد. در مقابل، لوله‌های سخت لوله‌هایی هستند که دقیقا به شکلی که ساخته شده‌اند باقی مانده و نمی‌توان تغییری در آن‌ها اعمال کرد.

اکثر لوله‌های نرم از انواع مختلف پلاستیک ساخته می‌شوند. به عنوان مثال برخی از این لوله‌ها فقط زمانی تغییر شکل و جهت می‌دهند که در مقابل حرارت قرار بگیرند ولی برخی دیگر در حالت عادی و به راحتی می‌توانند تغییر شکل و جهت بدهند. شلنگ‌های معمولی که در خانه استفاده می‌کنید نیز جرو لوله‌های نرم هستند.

مزایای استفاده از لوله نرم آبیاری:

اما چرا فروش لوله های نرم آبیاری بسیار پر رونق است؟ دلیل این امر مزیت‌های بسیار و کاربردهای زیاد این لوله‌ها است. لوله نرم آبیاری بر خلاف لوله‌های سخت این قابلیت را دارند که بتوان از آن‌ها در جاهای ناهموار و جاهایی که شکل خاصی نداشته و شرایط بسیار مخصوصی دارند نیز استفاده کرد.

اتصالات این نوع لوله‌ها بسیار سریع‌تر از لوله‌های سخت انجام پذیرفته و در بسیاری از موارد حتی نیاز به متخصص و یا علم خاصی هم ندارند و یک فرد معمولی هم می‌تواند اتصالات آن‌ها را به درستی پیاده سازی کند. همچنین برخی از لوله های نرم آبیاری وجود دارند که به قدری انعطاف پذیر هستند که حتی نیاز به اتصال خاصی هم ندارند.

اگر به فروشگاه‌های فروش لوله های نرم آبیاری مراجعه کنید متوجه خواهید شد که هزینه خرید این نوع لوله‌ها بسیار پایین‌تر از لوله‌های سخت و فلزی است و اگر شما از این مدل لوله‌های استفاده کنید بسیار هزینه‌هایتان پایین‌تر خواهد آمد.

این مدل لوله‌ها در مقابل سایش و خورندگی مقاومت بسیار بالایی دارند و خیال شما از این بابت بسیار آسوده خواهد بود.

لوله نرم آبیاری کاربرد بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال لوله‌های نرم مخصوص برای آبیاری قطره‌ای و بارانی وجود دارد و شما می‌توانید برای این دو مدل آبیاری از آن‌ها استفاده کنید. برای زمین‌های کوچک‌تر هم که آبیاری به دو شکل قطره‌ای و بارانی انجام نمی‌شود هم لوله‌های نرم بهترین انتخاب هستند چراکه قابلیت انعطاف بالایی داشته و شما به همه جای زمین اشراف خواهید داشت.

لوله‏‌های پلاستیکی نرم جداره‏‌های داخلی فوق‏‌العاده صافی دارند که باعث جلوگیری از تجمع هر نوع رسوب بر روی جداره‏‌های داخلی می‏‌شود. بنابراین بروز مشکل گرفتگی و انسداد به واسطه‌‏ی کاهش تدریجی قطر داخلی در اثر تجمع رسوبات در مورد لوله‌های پلاستیکی منتفی است.

جابه جایی این مدل لوله‌ها بسیار آسان‌تر از لوله‌های فلزی است چراکه وزن بسیار کمتری دارند و همچنین به دلیل قابلیت جمع شدن، فضای بسیار کمتری را در هنگام نقل و انتقل اشغال می‌کنند.

فروش لوله های نرم آبیاری در سنا پالیز:

فروش لوله های نرم آبیاری در سنا پالیز به صورت آنلاین صورت می‌گیرد، به این معنی که شما می‌توانید بعد از انتخاب لوله مورد نظر خود از بین انواع مختلف مدل‌ها آن را سفارش داده و در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

درست است که برای خرید لوله‌ها اندازه و متراژ خاصی مشخص شده است ولی شما می‌توانید با برقراری تماس با مشاوران ما دقیقا در متراژ مورد نظر خودتان لوله را خریداری نمایید. همچنین شما می‌توانید با برقراری ارتباط با مشاوران از تجربیات آن‌ها به صورت رایگان استفاده کرده و دقیقا لوله‌ای را انتخاب نمایید که بیشترین کاربرد و بهره وری را برای کار شما داشته باشد.

لوله های پلی اتیلن

لوله ۱۶ میلیمتری

15,800,000 ریال16,600,000 ریال
چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ