نمایش دادن همه 9 نتیجه

لوله‌ها در کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار هستند و نقش بسیار مهمی را بازی می‌کنند. با پیشرفته تر شدن این صنعت و تولید انواع مختلف لوله اتصالات متنوعی هم برای آن‌ها بوجود آمد. امروزه برای جلوگیری از هدر رفت آب در بخش کشاورزی برای متصل کردن لوله‌ها از اتصالات بسیار جدید و به روزی مثل اتصلات پلی اتیلن که در 2 نوع پیچی و جوشی استفاده می‌کنند. در ادامه قصد داریم تا شما را بیشتر با نحوه عملکرد این نوع اتصلات و این که اصلا چرا باید از اتصالات پلی اتیلن جوشی استفاده کرد؟ آشنا سازیم. همراه ما باشید.
مطالعه ادامه راهنما

اتصالات پلی اتیلن جوشی

برای وصل کردن لوله‌ها به هم اتصالات زیادی وجود دارد که به صورت کلی به سه بخش اتصلات جوشی، حرارتی و پیچی دسته بندی می‌شوند. هر یک از این نوع اتصالات کاربردهای مخصوص به خود را داشته و برای پروژه‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از بین این سه نوع اتصال، در بخش کشاورزی و آب و فاضلاب به دلیل استفاده فراوان از لوله‌های پلی اتیلن اتصالات پلی اتیلین جوشی از همه کاربردی‌تر و مرسوم‌تر هستند. بیایید اتصالات پلی اتیلن جوشی را بیشتر بررسی کنیم.

اتصالات جوشی در لوله‌های پلی اتیلن:

یکی از روش‌های متصل کردن لوله‌های مختلف به یکدیگر استفاده از جوش است (همان جوش دادن لوله‌ها به یکدیگر).

در پاسخ به سوال اتصالات پلی اتیلن جوشی چیست؟ باید بگوییم که:

در این نوع اتصال لوله‌ها به کمک حرارت به هم جوش داده می‌شوند. اتصالات جوشی به دو دسته اتصالات الکتروفیوژن و جوش لب به لب تقسیم شده‌اند که در بخش آبیاری از جوش لب به لب بیشتر استفاده می‌شود تا از هدر رفت آب جلوگیری گردد.

چرا از لوله‌های پلی اتیلن باید استفاده کنیم؟

پلی اتیلن نوعی پلیمر بوده که از واحدهای زیادی تشکیل شده است. پلی اتیلن‌ها به دلیل این که انعطاف پذیری زیاد داشته و قابلیت این را دارند که ذوب و دوباره قالب گیری شوند به سرعت در ساخت لوله‌های آبیاری مورد استفاده قرار گرفتند.

با ساخت لوله‌های پلی اتیلن کاربرد لوله‌های فلزی بسیار کم شده و می‌توان گفت در واحدهای بزرگ تولیدی کشاورزی لوله‌های ساخته شده از پلی اتیلن حرف اول را می‌زنند. این امر به دلیل مزایای زیاد استفاده از لوله‌های پلی اتیلن است وهمچنین اتصالات راحت‌تر آن.

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن:

لوله‌های پلی اتیلن مزایای بسیار زیادی دارند. دلایل استفاده از این نوع لوله‌ها عبارتند از:

  1. این نوع لوله‌ها در برابر خوردگی مقاومت بسیار بالایی دارند.
  2. بسیار سبک بوده و نسبت به لوله‌های فلزی یا دیگر انواع لوله قابیلت نصب آسانی دارند.
  3. در برابر سایش، پوسیده‌گی و ضربه بسیار مقاومند و خاصیت جمع شوندگی زیادی دارند.
  4. چون این لوله‌ها در خاک قرار می‌گیرند، در برابر بلایای طبیعی مثل زمین لرزه و رانش زمین از مقاومت زیادی برخوردار هستند.
  5. لوله‌های پلی اتیلن از لحاظ تعمیر و نگهداری هزینه بسیار پایین و کمی دارند.
  6. قابلیت اتصال بسیار محکم‌تری نسبت به دیگر انواع لوله دارند و نشتی آب در این نوع لوله‌ها بسیار نادر است.

البته این‌ها فقط بخشی از مزایای استفاده از لوله‌های پلی اتیلن هستند.

اتصالات پلی اتیلن جوشی سناپالیز:

انواع مختلفی از اتصالات پلی اتیلن جوشی در سناپالیز موجود است که هر کدام کاربردهای مختلفی دارند. برای این که بدانید از کدام نوع اتصال پلی اتیلن جوشی در صنعت خود استفاده کنید باید با انواع اتصالات آشنایی کافی داشته باشید. برای این کار در ادامه برخی از کاربردی‌ترین نوع اتصالاتجوشی را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

رابط تبدیل جوشی فشار قوی:

از تبدیل‌های جوشی فشار قوی برای اتصال دو لوله پلی اتیلن به هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع اتصالات چون در برابر خورندگی و مواد شیمیایی مقاومت زیادی دارند در سیستم‌های آبیاری کشاورزی به کار برده می‌شوند. رابط‌های جوشی فشار قوی از سایز ۲۵ میلی متر تا ۴۰۰ میلی متر و در اندازه‌های بزرگتر به صورت دستی موجود می‌باشد.

زانو جوشی فشار قوی:

اتصالات زانو جوشی فشار قوی در صنعت کشاورزی کاربرد زیادی دارند و علاوه بر آن در سیستم آب و فاضلاب، اطفا حریق، تاسیسات پتروشیمی و … نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. روش‌های نصب این نوع اتصال به دو صورت بات فیوژن و الکتروفیوژن انجام می‌شود. زانو جوشی در دو نوع ۹۰ و ۴۵ درجه موجود است.

سه راه تبدیل جوشی:

جهت هدایت آب در چنیدن مسیر مجزا معمولا از یک چندراهی استفاده می‌شود. سه راه‌ها جزو پرکاربردترین نوع اتصالات پلی اتیلن جوشی هستند و در کشاورزی، آب و فاضلاب، اطفا حریق و از همه مهم‌تر سیستم آبیاری قطره‌ای بسیار به کار برده می‌شوند. سه راه تبدیل جوشی سناپالیز در دو نوع متفاوت سه راه جوشی مساوی فشار قوی و سه راه تبدیل جوشی فشار قوی موجود است.

فلنج جوشی:

فلنج‌ها یکی از کاربردی‌ترین نوع اتصالات جهت به هم وصل کردن لوله‌ها هستند. برای آب بندی در این نوع از اتصالات از یک لاستیک که در بین آن‌ها قرار داده می‌شود استفاده می‌گردد. فلنج‌ها دارای دو نوع پایه کوتاه و پایه بلند هستند و براساس نوع لوله‌ها انتخاب می‌شوند.

گپ جوشی فشارقوی:

گپ جوشی آخرین نوع اتصالات پلی اتیلن جوشی است که به شما معرفی خواهیم کرد. برای این که بتوان انتهای یک لوله پلی اتیلن را مسدود کرد و مانع از هدر رفت آب شد از اتصالات خاصی استفاده می‌شود. گپ جوشی فشار قوی سناپالیز دقیقا برای این کار طراحی شده است و می‌تواند فشاری در حدود ۶ _ ۱۰ بار کاری را تحمل کند. ابعاد و ضخامت گپ‌های جوشی با اندازه‌های لوله رابطه مستقیمی داشته و طبق آن معلوم می‌گردد.

همین حالا می‌توانید انواع اتصالات به ویژه اتصالات پلی اتیلن جوشی را از سناپالیز به صورت آنلاین خریداری کنید. اگر به اطلاعات بیشتری در این مورد نیاز دارید می‌توانید با مشاوران ما تماس برقرار کرده و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید. ممنون که همراه ما بودید.

اتصالات پلی اتیلن جوشی

گپ جوشی فشارقوی

65,000 ریال5,700,000 ریال
چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ