نمایش دادن همه 5 نتیجه

اتصالات چدنی جزو اتصالاتی هستند که در بخش کشاورزی و آبیاری کاربرد فراوانی دارند. نکاث مثبت یا همان مزایای این اتصالات بسیار قابل توجه است اما باید بدانید که معایبی نیز وجود دارد. بهتر است قبل از اقدام کردن برای خریداتصالات چدنی، این مزایا و معایب را دانسته و آگاهانه انتخاب کنید. اگر قصد دارید که بدانید اتصالات چدنی چه نوع اتصالاتی هستند و چه کاربردی دارند و مزایای آن‌ها چیست تا انتها با سناپالیز همراه باشید.
مطالعه ادامه راهنما

اتصالات چدنی

چدن یکی از محکم‌ترین و پرکاربردترین فلزات در بین دیگر فلزات موجود است که در صنایع مختفلی چون آب و فاضلاب، لوله کشی و … به کار می‌رود. این فلز بسیار محکم به لطف ترکیباتی که دارد، طول عمر زیادی داشته و از استحکام بالایی نیز برخوردار است. حال برویم به سراغ اتصالات چدنی.

اتصالات چدنی چه نوع اتصالانی هستند؟

اتصالات چدنی، جزو اتصالاتی هستند که اغلب در بخش آب و لوله کشی‌های منتقل کننده آب و فاضلاب به کار برده می‌شوند. این اتصالات بهترین گزینه برای متصل کردن لوله‌های چدنی به یک دیگر می‌باشند که در بخش کشاورزی جهت آبیاری مراتع مورد استفاده قرار گرفته می‌گیرند.

این نوع از اتصلات دارای ابعاد و اندازه‌های بسیار متنوعی هستند که هریک در جای خاصی به کاربرده می‌شوند. به عنوان مثال اتصالات فلنجدار چدنی برای به هم وصل کردن لوله‌های چدنی و شیرآلات چدنی برای متصل کردن سیستم‌های منتقل کننده آب و فاضلاب و … به کار می‌روند.

همان طور که گفتیم اتصالات چدنی دارای انواع مختلفی هستد که در زیر به ان‌ها اشاره شده است:

  1. زانو فلنجی
  2. سه راهی فلنجی
  3. تبدیل فلنجی
  4. دریچه چدنی
  5. کمربند چدنی

مزایای استفاده از اتصالات چدنی:

اتصالات چدنی نسبت به دیگر انواع اتصالات موجود مزایایی دارند که باعث شده تا آن‌ها کاربرد بسیار بیشتری نسبت به دیگر انواع اتصالات داشته باشند.

مزایای اتصالات چدنی عبارتند از:

1- سر و صدای بسیار کمتری در مقایسه با دیگر اتصالات فلزی تولید می‌کنند.

2- قیمت بسیار مناسبی داشته و نسبت به دیگر اتصالات مقرون به صرفه‌تر هستند.

3- کاربرد فراوانی دارند و در اکثر صنایع مثل کشاورزی، آب و فاضلاب و لوله کشی هواکش‌ها به کار برده می‌شوند.

4- اتصالت چدنی به دلیل ترکیباتی که دارند (95% آهن، کربن و سیلیسیم) در مقابل خرده‌گی، سایش، اکسیده شدن و حتی ضربه مقاومت بالایی دارند.

5- این نوع اتصالات در مقابل فشار ناشی از رانش زمین نیز مقاومت زیادی دارند و به راحتی از کار نمی‌افتند.

6- این نوع از اتصالات این قابلیت را دارند که در ابعاد و اندازه‌های مختلف برش داده شوند.

7- در مناطق کوهستانی و سخت و یا مناطق و زمین‌های سست نیز می‎توانید با خیال راحت از این نوع اتصالات استفاده نمایید.

8- همچنین اتصالات چدنی در ساختمان سازی نیز کاربرد زیادی دارند و دلیل آن مقاومت بالای این نوع اتصالات است.

اتصالات چدنی چه معایبی دارند؟

اتصالات چدنی درست است که مزایای زیادی داشته و جزو اتصالات پرکاربرد محسوب می‌شوند، اما نباید این نکته را نیز فراموش کنید که دارای معایبی نیز هستند که می‌توانند برای شما و نیاز شما مشکل ساز شوند.

معایب اتصالات چدنی عبارتند از:

1- نصب سخت‌تر و کندتری نسبت به دیگر انواع اتصالات فلزی.

2- مواد شیمیایی بر روی این نوع اتصالات تاثیر زیادی داشته و باعث بروز زنگ زده‌گی می‌شوند.

3- این نوع اتصالات به دلیل استفاده از قطعات و اتصالات دیگر وزن زیادی پیدا می‌کنند و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را جابجا کرد.

4- اتصالات چدنی قدرت الاستیکی و انعطاف پذیری نسبتا کمتری در مقایسه با دیگر اتصالات دارند.

انواع مختلف اتصالات چدنی سناپالیز:

سنا پالیز انواع مختلفی از اتصالات چدنی را برای استفاده در صنایعمختلف فرآهم کرده است. چند نمونه از این اتصالات چدنی موجود در سناپالیز عبارتند از:

1- اتصالات چدنی زانو دوسر ساکت گلندی:

اتصالات چدنی فلنچدار دوسر ساکت در تاسیسات و صنایع آب و فاضلاب و کشاورزی و جهت متصل نمودن خطوط آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرند.

2- اتصالات چدنی فلنج کور:

این اتصالات که اتصالات درپوش چدنی نیز نامیده می‌شوند در زمینه تاسیسات آب و فاضلاب و حتی صنعت کشاورزی کاربرد زیادی دارند.

3- اتصالات چدنی چهار راه فلنچدار:

این نوع از اتصالات چدنی نیز کاربرد زیادی دارند و به عنوان یک شبکه ساز در تاسیسات آبی و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4- اتصالات چدنی تبدیل فلنچدار:

اتصالات چدنی فلنچدار در تاسیسات و صنایع آب و فاضلاب و کشاورزی و همچنین متصل نمودن خطوط آبرسانی و آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

5- اتصالات چدنی زانو پایه دار:

این نوع از اتصالات چدنی که جزو دسته بندی اتصالات فلنچدار محسوب می‌شود، در تاسیسات آبی و کشاورزی به کار برده می‌شود.

6- اتصالات چدنی سه راه بولتد:

اتصالات چدنی سه راه بولتد نیز در زمینه کشاورزی و آبو فاضلاب کاربرد زیادی داشته و جهت متصل نمودن خطوط آبرسانی کارایی دارد.

7- اتصالات چدنی ژوئن ژییو:

این نوع اتصالات چدنی که یکی از اتصالات موجود در سناپالیز می‌باشد در دسته اتصالات چدنی فلنچدار قرار می‌گیرد و در تاسیسات و صنایع آب و فاضلاب و کشاورزی جهت متصل کردن خطوط آبرسانی و آبیاری به کار برده می‌شود.

در مورد اتصالات چدنی، معایب و مزایای آن‌ها اطلاعاتی را بیان کردیم. امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد.

اگر قصد خرید اتصالات چدنی مختلف و یا دیگر انواع اتصالات را دارید همین حالا می‌توانید به بخش مربوطه این محصولات در سایت ما رفته و محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید. سناپالیز این امکان را برای شما فرآهم کرده است که بتوانید به صورت آنلاین محصول مورد نظر را خریداری کرده و محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

شما می‌توانید پیش از خرید با مشاوران ما به صورت رایگان تماس برقرار کرده و راهنمایی‌های لازم را برای انتخاب و خرید بهترین محصول دریافت کنید.

چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ