نمایش 1–24 از 28 نتیجه

برخلاف تصور بسیاری از مردم، ایستگاه فیلتراسیون فقط برای آب‌های آشامیدنی نیست که ما در خانه آن‌ها را مصرف می‌کنیم. از این ایستگاه‌های فیلتراسیون برای تصفیه آب مکان‌های مختلفی مانند باغ، مزرعه و گلخانه و حتی خانه‌ها استفاده می‌شود. در این بخش از سناپالیز قصد داریم شما را با انواع ایستگاه فیلتراسیون آبیاری کشاورزی که برای فیلتر کردن آب سیستم‌های آبیاری تحت فشار من جمله آبیاری قطره ای کاربرد دارد را خدمتتان معرفی نماییم. اگر شما نیز به دنبال این هستید که یک ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای خریداری کنید، حتما تا انتها همراه ما باشید.
مطالعه ادامه راهنما

ایستگاه فیلتراسیون

ایستگاه فیلتراسیون

سیستم های آبیاری تحت فشار مثل سیستم آبیاری قطره ای، دارای اتصالات بسیار متنوع و مختلفی هستند که هر یک کارکرد خاصی دارند. برای جلو گیری از گرفتگی و آسیب دیدگی این قطعات و اتصالات، نیاز است که آب مورد استفاده برای آبیاری، عاری از هر گونه جسم خارجی و … باشد.

برای فیلتر کردن آب در امکان مختلف، از دستگاهی به نام ایستگاه فیلتراسیون استفاده می‌شود. اما خود این دستگاه علاوه بر فیلتر کردن آب، دقیقا چه کاربردی دارد؟ دارای چه قطعاتی است و در بخش کشاورزی چگونه می‌توان یک ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای کاربردی خریداری کرد؟

با ما تا انتها همراه باشید تا شما را به صورت کامل با همه این موارد آشنا سازیم.

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری کشاورزی چیست و چه کاربردی دارد؟

در پاسخ به این سوال، باید بیان کنیم که ایستگاه فیلتراسیون به یک دستگاه و یا مجموعه‌ای از دستگاه‌ها گفته می‌شود که وظیفه تصفیه آب را بر عهده دارند. این اصطلاح بیشتر در حوزه کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و افراد فعال در این حوزه آشنایی مناسبی با آن دارند.

بسیاری از کشاورزان بخصوص آن‌هایی که از آبیاری قطره‌ای و یا آبپاش استفاده می‌کنند، یک ایستگاه فیلتراسیون نیز در مزرعه خود دارند. اما دلیل این امر چه می‌تواند باشد و این آیا در خرید و تهیه ایستگاه فیلتراسیون آبیاری کشاورزی اجباری وجود دارد؟

چرا باید از ایستگاه فیلتراسیون استفاده کنیم؟

استفاده از این سیستم برای همه یک ضرورت است به ویژه کسانی که از روش‌های امروزی مانند آبیاری قطره‌ای برای آبیاری مزرعه، گلخانه و باغ خود استفاده می‌کنند.

اگر آب به صورت مناسب تصفیه نشده و وارد سیستم آبیاری شود، امکان اینکه ذرات معلق موجود در آب دهانه‌های خروج آب مثل قطره چکان، دریپر و یا … را مسدود کنند، بسیار بالا خواهد رفت. برای جلوگیری از این مورد حتما باید از یک ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای استفاده کنید.

وظیفه ایستگاه فیلتراسیون:

یک ایستگاه وظیفه دارد که ذرات معلق و بزرگ موجود در آب را جدا کرده و آب سالم را به درون سیستم آبیاری هدایت کنید. همچنین این سیستم از ورود جلبک‌های موجود در آب نیز به سیستم آبیاری جلوگیری کرده و آن‌ها را از آب خارج خواهد کرد.

دقت داشته باشید که این ایستگاه با ایستگاه‌های بزرگ شهری که آب آشامیدنی تولید می‌کنند، کاملا متفاوت بوده و به آن میزان آب را تصفیه نمی‌کند. فقط در حدی که ذرات بزرگ و معلق و همچنین جلبک‌ها از آب حذف شوند.

اگر ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای در یک مزرعه نباشد، خیلی زود قطره چکان‌های آبیاری قطره‌ای و خروجی‌های آبپاش‌ها توسط ذرات بزرگ پر شده و سیستم از کار خواهد افتاد.

اجزای تشکیل دهنده یک ایستگاه

اجزای تشکیل دهنده یک ایستگاه:

یک ایستگاه فیلتراسیون آبیاری کشاورزی از اجزای بسیار مختلفی تشکیل می‌شود. در ادامه برخی از مهم‌ترین وسایلی که در یک ایستگاه فیلتر آب استفاده می‌شود را نام خواهیم برد.

 • تانک فیلتر شنی
 • هیدروسیکلون
 • فیلتر توری یا دیسکی
 • کلکتورها
 • شیر ها
 • مانومتر
 • واشر آب بند
 • و…

انواع ایستگاه فیلتراسیون:

انواع مختلفی از دستگاه‌ها برای فیلتر کردن آب مزارع، کارخانه‌ها، گلخانه‌ها و باغ‌ها وجود دارد. اما از یک جهت می‌توان آن‌ها را به 4 دسته مختلف تقسیم بندی کرد.

4 نوع ایستگاه های فیلتراسیون آبیاری کشاورزی عبارتند از:

 1. ایستگاه فیلتراسیون فیلتر شنی
 2. ایستگاه فیلتراسیون هیدروسیکلون
 3. ایستگاه فیلتراسیون دیسکی
 4. ایستگاه فیلتراسیون توری

شما می‌توانید یکی از انواع مختلف این دستگاه‌ها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. فقط باید دقت داشته باشید که خرید ایستگاه فیلتراسیون باید دقیقا بر اساس نیاز شما باشد در غیر این صورت این امکان وجود دارد که هزینه اضافه‌تری کنید در حالی که نیاز به این هزینه نیست و یا اصلا دستگاه مورد نظر نتواند نیازهای شما را رفع کنید.

مشاوران ما در سناپالیز آماده هستند که شما را در امر خرید دستگاه فیلتراسیون مناسب یاری کنند. با مشاوران ما تماس بگیرید و به صورت رایگان از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شده و یک دستگاه مناسب برای خود خریداری کنید.

به عنوان مثال: در حوزه کشاورزی به هیچ وجه مرسوم نیست که به صورت همزمان از چند مدل ایستگاه فیلتراسیون استفاده شود. هر فردی نیاز خود را دانسته و فقط یک ایستگاه را برای خود انتخاب می‌کند.

اگر شما استخر آبی دارید که ابتدا آب را وارد آن کرده و سپس آب از آن برداشت و به مزرعه منتقل می‌کنید، بهتر است که از دستگاه فیلتر شنی استفاده نمایید. این دستگاه جلبک‌ها و مواد عالی موجود در آب را به خوبی جدا خواهند کرد.

اما اگر شما به صورت مستقیم آب را از درون یک چاه برداشت کرده و به مزرعه منتقل می‌کنید، بهتر است که به جای فیلتر شنی از فیلتر هیدروسیکلون استفاده نمایید.

این فقط یک نمونه بود. پس باید قبل از خرید یک ایستگاه فیلتراسیون این سوال را از خود بپرسید که دستگاه مناسب برای ایستگاه فیلتراسیون چیست؟

حال که دانستید ایستگاه فیلتراسیون چیست؟ بیایید چند نمونه از این دستگاه‌های فیلتراسیون سناپالیز را با هم بررسی کنیم.

ایستگاه فیلتر توری پایه دار

ایستگاه فیلتراسیون توری پایه دار:

یک نوع از فیلترهای سطحی است که به منظور تصفیه آب استفاده می‌شود. این دستگاه یک مزیت بسیار بزرگ دارد آن هم این است که شما می‌توانید به دفعات زیاد فیلتر را شست و شو داده و دوباره از آن استفاده کنید.

ایستگاه فیلتراسیون فیلتر توری ساده

ایستگاه فیلتراسیون فیلتر توری ساده:

این دستگاه نیز مانند ایستگاه قبلی بوده و دقیقا همان کارایی را دارد فقط شکل این دو دستگاه متفاوت بوده و پایه ندارد.

بسته به میزان دبی عبوری می‌توان از چند فیلتر توری در ظرفیت های مختلف استفاده نمود. در فیلتر توری زمانی که اختلاف فشار ورودی و خروجی حدوداً 3 متر بیشتر از زمان اولیه باشد، زمان شستشوی معکوس فرارسیده است که می‌تواند به دو صورت دستی و یا اتومات (خود شویندگی فیلتر با معکوس کردن جریان آب) صورت پذیرد.

فیلتر شنی

ایستگاه فیلتر شنی:

فیلتر شنی یک نوع دستگاه است که با صاف کردن فیزیکی آب باعث حذف ذرات معلق موجود در آن می‌شود. ذراتی نظیر گل، رنگ، مواد آلی، پلانکتون، باکتری‌ها و ذرات حاصل از خوردگی.

زمانی که آب از داخل این دستگاه عبور می‌کند، ذرات معلق به شن‌های داخل آن گیر کرده و همگی آن‌ها از آب جدا می‌شوند و در نتیجه یک آب کاملا مناسب برای آبیاری خواهید داشت.

نحوه کار فیلتر شن به این صورت است که ابتدا آب از نازل ورودی وارد مخزن شده و سپس با فشار پمپ به سمت پایین هدایت می‌شود.
جریان با عبور از لایه های تعبیه شده ناخالصی‌ها و آلودگی‌های خود را در لا به لای ذرات شن جا می‌گذارد و در نهایت آب شفاف و زلال از نازل موجود در پایین مخزن خارج می‌شود.

ایستگاه فیلتراسیون هیدروسیکلون

ایستگاه فیلتراسیون هیدروسیکلون:

نام دیگر این دستگاه سیکلون است که وظیفه اصلی آن جدا کردن مواد جامد از آب است. از دستگاه هیدروسیکلون به منظور جداسازی و حذف ذرات ماسه از جریان ورودی به شبکه‌های توزیع و سیستم های آب و فاضلاب استفاده می‌شود.

 • افت ناچیز فشار
 • بهره برداری آسان
 • نداشتن عضو متحرک
 • عدم نیاز به انرژی الکتریکی

از جمله ویژگی های بارز و متمایز هیدروسیکلون­‌ها هستند. توجه داشته باشید که ایستگاه فیلتراسیون هیدروسیکلون­، تنها قادر به جداسازی ذراتی با وزن حدوداً 1.5 برابر ذرات آب و 75 میکرون بوده و ذرات کوچکتر را نمی‌توانند غربالگری کنند.

این دستگاه زمانی کاربرد دارد که آب دریافتی از چاه و یا از رودخانه باشد.

همان طور که ملاحظه کردید، وجود یک سیستم فیلتراسیون می‌تواند تاثیر به سزایی در سلامت سیستم آبیار قطره ای شما و همچنین آبی که برای آبیاری استفاده می‌کنید، داشته باشد. ایستگاه فیلتراسیون آبیاری کشاورزی انواع مختلفی را شامل می‌شود که شما می‌توانید با توجه به نیاز و کارایی که مد نظرتان است، نوع مخصوصی را خریداری نمایید.

این امکان برای شما عزیزان فراهم است تا بتوانید ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای مد نظر خود را همین حالا به صورت آنلاین از سناپالیز خریداری کنید. همچنین می‌توانید قبل از خرید با مشاوران مجرب ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم برای خرید دستگاه فیلتراسیون را خدمتتان قرار دهند.

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

اسکرین فیلتر خود شوینده الکتریکی مدل KS-S4

902,797,500 ریال1,317,525,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

پکیج فیلتراسیون محصولات آبین گستر شرق گرمسار

ریال2,615,445,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

تابلو کنترلر ایستگاه فیلتراسیون آرال سو

19,320,000 ریال261,725,600 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

تانک کود

37,669,170 ریال529,617,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

تانک کود دوکاره انژکتوری و دستی

80,492,160 ریال257,132,680 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

تانک کود و سیستم تزریق کود انژکتوری

68,035,040 ریال226,099,060 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

سپراتور (سانتریفیوژ) آرال سو

173,445,300 ریال287,385,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

شیر بکواش هیدرولیکی آرال سو

19,320,000 ریال45,281,250 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر اسکرین اتوماتیک خود شوینده آرال سو

1,005,847,500 ریال1,792,171,500 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر توری پایه دار

35,621,135 ریال66,186,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر توری زیر زانو و زیر فلنج

13,980,000 ریال35,700,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر توری ساده

32,361,230 ریال87,575,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر دیسکی AGL آزود

23,980,000 ریال28,340,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر دیسکی M100 آزود

2,725,000 ریال3,815,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر دیسکی پلی آمیدی آرال سو

26,323,500 ریال67,620,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر دیسکی فرات پلیمر

37,000,000 ریال43,000,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر دیسکی مش ریز هلیکس آزود

52,320,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر دیسکی هلیکس آزود

32,700,000 ریال122,080,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

فیلتر شن

57,571,415 ریال977,600,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون آبیاری قطره ای

کارتریج داخلی فیلتر دیسکی آزود

26,160,000 ریال28,340,000 ریال
چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ