نمایش 1–24 از 25 نتیجه

ایستگاه فیلتراسیون

اگر شما نیز کسب و کارتان مرتبط با کشاورزی و باغداری است، قطعا نام ایستگاه فیلتراسیون را شنیده‌اید. برخلاف تصور بسیاری از مردم ایستگاه فیلتراسیون فقط برای آب‌های آشامیدنی نیست که ما در خانه آن‌ها را مصرف می‌کنیم. از این ایستگاه‌های فیلتراسیون برای تصفیه آب مکان‌های مختلفی مانند باغ، مزرعه و گلخانه و حتی خانه‌ها استفاده می‌شود. در این بخش از فروشگاه سناپالیز قصد داریم شما را با تعاریفی از ایستگاه فیلتراسیون، کاربردهایش در صنایع مختلف و همچنین درباره انواع مختلف ایستگاه فیلتراسیون برای کشاورزی، آشنا کنیم. در انتها نیز محصولات سناپالیز در بخش ایستگاه فیلتراسیون را مشاهده و مقایسه خواهید کرد. مطالعه ادامه راهنما

ایستگاه فیلتراسیون چیست؟

ایستگاه فیلتراسیون چیست؟

در پاسخ به سوال، ایستگاه فیلتراسیون چیست باید بیان کنیم که ایستگاه فیلتراسیون به یک دستگاه و یا مجموعه‌ای از دستگاه‌ها گفته می‌شود که وظیفه تصفیه آب یک مکان خاص را بر عهده دارند. این اصطلاح بیشتر در حوزه کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و افراد فعال در این حوزه آشنایی مناسبی با آن دارند.

بسیاری از کشاورزان بخصوص آن‌هایی که از آبیاری قطره‌ای و یا آبپاش استفاده می‌کنند یک ایستگاه فیلتراسیون نیز در مزرعه خود دارند. اما دلیل این امر چیست؟

چرا باید از ایستگاه فیلتراسیون استفاده کنیم؟

چرا باید از ایستگاه فیلتراسیون استفاده کنیم؟

استفاده از این سیستم برای همه یک ضرورت است به ویژه کسانی که از روش‌های امروزی مانند آبیاری قطره‌ای برای آبیاری مزرعه، گلخانه و باغ خود استفاده می‌کنند. اگر آب به صورت مناسب تصفیه نشده و وارد سیستم آبیاری شود امکان اینکه ذرات معلق موجود در آب دهانه‌های خروج آب را مسدود کنند بسیار زیاد است. برای جلوگیری از این مورد حتما باید از یک سیستم ایستگاه فیلتراسیون استفاده کنیم.

وظیفه ایستگاه فیلتراسیون چیست؟

یک ایستگاه وظیفه دارد که ذرات معلق و بزرگ موجود در آب را جدا کرده و آب سالم را به درون سیستم آبیاری هدایت کنید. همچنین این سیستم از ورود جلبک‌های وجود در آب نیز به سیستم آبیاری جلوگیری کرده و آن‌ها را از آب خارج خواهد کرد.

دقت داشته باشید که این ایستگاه با ایستگاه‌های بزرگ شهری که آب آشامیدنی تولید می‌کنند کاملا متفاوت بوده و به آن میزان آب را تصفیه نمی‌کند. فقط در حدی که ذرات بزرگ و معلق و همچنین جلبک‌ها از آب حذف شوند.

اگر ایستگاه فیلتراسیون در یک مزرعه نباشد خیلی زود قطره چکان‌های آبیاری قطره‌ای و خروجی‌های آبپاش‌ها توسط ذرات بزرگ پر شده و سیستم از کار خواهد افتاد.

اجزای تشکیل دهنده یک ایستگاه

اجزای تشکیل دهنده یک ایستگاه:

یک ایستگاه از اجزای بسیار مختلفی تشکیل می‌شود. در ادامه برخی از مهم‌ترین وسایلی که در یک ایستگاه فیلتر آب استفاده می‌شود را نام خواهیم برد.

 • تانک فیلتر شنی
 • هیدروسیکلون
 • فیلتر توری یا دیسکی
 • کلکتورها
 • شیر ها
 • مانومتر
 • واشر آب بند
 • و…

انواع ایستگاه فیلتراسیون:

انواع مختلفی از دستگاه‌ها برای فیلتر کردن آب مزارع، کارخانه‌ها، گلخانه‌ها و باغ‌ها وجود دارد. اما از یک جهت می‌توان آن‌ها را به 4 دسته مختلف تقسیم بندی کرد. در ادامه این 4 نوع را نام برده و آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 1. فیلتر شنی
 2. فیلتر هیدروسیکلون
 3. فیلتر دیسکی
 4. فیلتر توری

شما می‌توانید یکی از انواع مختلف این دستگاه‌ها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. فقط باید دقت داشته باشید که خرید استگاه فیلتراسیون باید دقیقا بر اساس نیاز شما باشد در غیر این صورت این امکان وجود دارد که هزینه اضافی‌تری کنید در حالی که نیاز به این هزینه نیست و یا اصلا دستگاه مورد نظر نتواند نیاز‌های شما را رفع کنید.

مشاوران ما در سناپالیز آماده هستند که شما را در امر خرید دستگاه فیلتراسیون مناسب یاری کنند. با مشاوران ما تمای بگیرید و به صورت رایگان از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شده و یک دستگاه مناسب برای خود خریداری کنید.

به عنوان مثال: در حوزه کشاورزی به هیچ وجه مرسوم نیست که به صورت همزمان از چند مدل ایستگاه فیلتر استفاده شود. هر فردی نیاز خود را دانسته و فقط یک ایستگاه را برای خود انتخاب می‌کند.

اگر شما استخر آبی دارید که ابتدا آب را وارد آن کرده و سپس آب از آن برداشت و به مزرعه منتقل می‌کنید بهتر است که از دستگاه فیلتر شنی استفاده نمایید. این دستگاه جالبک‌ها و مواد عالی موجود در آب را به خوبی جدا خواهد کرد. اما اگر شما به صورت مستقیم آب را از درون یک چاه برداشت کرده و به مزرعه منتقل می‌کنید بهتر است که به جای فیلتر شنی از فیلتر هیدروسیکلون استفاده نمایید.

این فقط یک نمونه بود. پس باید قبل از خرید یک ایستگاه فیلتراسیون این سوال را از خود بپرسید که دستگاه مناسب برای ایستگاه فیلتراسیون چیست؟

حال که دانستید ایستگاه فیلتراسیون چیست؟ بیایید چند نمونه از این دستگاه‌های فیلتراسیون سناپالیز را با هم بررسی کنیم.

ایستگاه فیلتر توری پایه دار

ایستگاه فیلتر توری پایه دار:

یک نوع از فیلترهای سطحی می‌باشد که به منظور تصفیه آب استفاده می‌شود. این دستگاه یک مزیت بسیار بزرگ دارد آن هم این است که شما می‌توانید به تعداد دفعات زیاد فیلتر را شست و شو داده و دوباره از آن استفاده کنید.

ایستگاه فیلتراسیون فیلتر توری ساده

ایستگاه فیلتراسیون فیلتر توری ساده:

این دستگاه نیز مانند ایستگاه قبلی بوده و دقیقا همان کارایی را دارد فقط شکل این دو دستگاه متفاوت بوده و پایه ندارد.

فیلتر شنی

فیلتر شنی:

فیلتر شنی یک نوع دستگاه است که با صاف کردن فیزیکی آب باعث حذف ذرات معلق موجود در آن می‌شود. ذراتی نظیر گل، رنگ، مواد آلی، پلانگتون، باکتری‌ها و ذرات حاصل از خوردگی. زمانی که آب از داخل این دستگاه عبور می‌کنید ذرات معلق به شن‌های داخل آن گیر کرده و همگی آن‌ها از آب جدا می‌شوند و در نتیجه یک آب کاملا مناسب برای آبیاری خواهید داشت.

ایستگاه فیلتراسیون هیدروسیکلون

ایستگاه فیلتراسیون هیدروسیکلون:

نام دیگر این دستگاه سیکلون است که وظیفه اصلی آن جدا کردن مواد جامد از آب است. از دستگاه هیدروسیکلون به منظور جداسازی و حذف ذرات ماسه از جریان ورودی به شبکه‌های توزیع و سیستم های آب و فاضلاب استفاده می‌شود. این دستگاه زمانی استفاده می‌شود که آب دریافتی از چاه و یا از رودخانه است.

با چند مدل از ایستگاه‌های فیلتراسیون نیز آشنا شدید. امیدواریم که مطالب بیان شده شما را در امر خرید یک ایستگاه فیلتراسیون مناسب یاری کرده باشد. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه دارید حتما با مشاوران ما ارتباط برقرار کرده و به صورت رایگان از تجربیات آن‌ها استفاده کنید. ما شما را در خرید مناسب‌ترین دستگاه یاری خواهیم کرد.

19,320,000 ریال261,725,600 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

تانک کود

13,041,000 ریال326,025,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

سپراتور (سانتریفیوژ) آرال سو

173,445,300 ریال287,385,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

سیلیس با خلوص ۹۸ درصد (کیلو)

25,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

شیر بکواش هیدرولیکی آرال سو

19,320,000 ریال45,281,250 ریال
1,005,847,500 ریال1,792,171,500 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

فیلتر توری ساده

19,260,000 ریال41,937,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

فیلتر دیسکی AGL آزود

23,980,000 ریال28,340,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

فیلتر دیسکی M100 آزود

2,725,000 ریال3,815,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

فیلتر دیسکی پلی آمیدی آرال سو

26,323,500 ریال67,620,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

فیلتر دیسکی مش ریز هلیکس آزود

52,320,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

فیلتر دیسکی هلیکس آزود

32,700,000 ریال122,080,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

فیلتر شن

34,264,000 ریال977,600,000 ریال
26,160,000 ریال28,340,000 ریال

ایستگاه فیلتراسیون

نازل فیلتر شن آرال سو

80,000 ریال