نمایش دادن همه 8 نتیجه

کودها انواع و اقسام بسیار متنوعی دارند تا بتوانند نیازهای گیاهان و درختان برای رشد را تامین کنند. یکی از این نوع کودها که هم کاربرد بالایی در کشاورزی دارد و هم این که یکی از مفیدترین نوع کودهای شیمایی است، کود های دو منظوره نام دارد. این نوع کودها که اساس مواد سازنده آن گوگرد است، در کشاورزی سنتی و صنعتی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد تا محصولات کشاورزی با سرعت بیشتری به عمل آیند و هم این که خاک در طول این مدت مرغوبیت و مواد مغذی خود را از دست ندهد. اگر شما نیز قصد دارید که از یک کود مفید به جهت بالا بردن میزان بهره‌وری گیاهان خود قصد خرید کود های دو منظوره را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما تا انتها با ما همراه باشد تا کود دو منظوره و نکات مهمی که باید در خرید کود دو منظوره به آن‌ها توجه کنید را بیان نماییم.
مطالعه ادامه راهنما

کود های دو منظوره

کود های دو منظوره

همان طور که می‌دانید، برای رشد درختان و گیاهان مواد مغذی بسیار زیادی نیاز است. به صورت طبیعی این مواد مغذی توسط خاک تولید می‌شوند و گیاهان می‌توانند برای رشد از این مواد استفاده کنند. اما با توجه به این که سرعت تولید مواد مغذی در خاک به صورت طبیعی و خودکار بسیار پایین است، باید از راه دیگری برخی از این مواد مغذی وارد خاک شده و به ریشه برسند.

بهترین و سریع‌ترین روش استفاده از کود است. کودها بر اساس کاربردشان دارای انواع مختلفی هستند که در بعضی از آن‌ها تنها به یکی از نیازهای گیاهان برای رشد پاسخ داده می‌شود و در برخی دیگر مجموعه‌ای از نیازها و مواد مغذی. کودهایی که بتوانند به دو یا چند نیاز گیاهان و درختان پاسخ دهند، در زمره کودهای چند منظوره قرار می‌گیرند.

کودهای چند منظوره می‌توانند ویژگی‌ها و کاربردهای زیادی داشته باشند، از جمله:

 • اصلاح خاک
 • بهبود خاک و حاصل خیز کردن آن
 • کمک به ریشه دوانی بهتر گیاه
 • جلوگیری از سرما زندگی
 • و … .

همه این ویژگی‌ها و کارایی‌ها باعث می‌شوند تا با خیال راحت‌تری بتوانیم از کود های دو منظوره استفاده کنیم.

مواد تشکیل دهنده کود های دو منظوره:

همان طور که گفتیم، کود دو منظوره به کودی گفته می‌شود که به دو یا چند نیاز درخت و گیاه پاسخ می‌دهد. از این رو حتما در ترکیبات خود از مواد مغذی خاصی بهره می‌برد که در دیگر کودهای شیمایی و طبیعی به وفور یافت نمی‌شود. عمده‌ترین ماده تشکیل دهنده کود های دو منظوره، گوگرد است. گوگرد ماده‌ای است که در طبیعت یافت می‌شود و بر اساس برخی مهندسی‌ها، می‌توان آن را در انواع کودهای شیمایی استفاده کرد.

گوگرد به سبب داشتن این ویژگی‌ها و فواید در انواع کودهای دو منظوره به کار برده می‌شود.

 1. گوگرد عنصری است که خاصیت قارچ کشی داشته و به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای کنترل بیماری سفیدک در گیاهان شناخته می‌شود.
 2. این ماده گران بها و ارزشمند به اصلاح خاک‌های قلیایی کمک زیادی می‌کند.
 3. گوگرد سبب می‌شود تا میزان نگهداری آب در خاک بهبود یابد.
 4. گیاهان را در برابر سرما و کم آبی مقاوم می‌کند.
 5. باعث تولید مواد مغذی در گیاه شده و طعم میوه و محصولات کشاورزی را بهبود می‌بخشد.
 6. موجب افزایش جذب فسفر، آهن، روی و منگنز در خاک می‌شود.

خرید کود دو منظوره از سناپالیز:

همان طور که در بالا گفتیم، کودهای دو منظوره در رشد درختان و گیاهان تاثیر بسیار مطلوبی دارند و از این رو سبب خواهند شد تا گیاهان شما بتوانند محصولات بهتر و با کیفیت‌تری تولید نمایند. کود های دو منظوره کشاورزی در انواع مختلفی تولید می‌شوند. این که شما از کدام نوع استفاده کنید، به نیاز شما بستگی دارد. در سناپالیز دایره متنوعی از انواع کود دو منظوره موجود می‌باشد که عبارتند از:

کود گوگرد گرانوله:

گوگرد یکی از عناصر پرکاربرد در کشاورزی می باشد که در اثر فعالیت باکتری های اکسید کننده در نهایت به سولفات تبدیل شده و با کنترل PH خاک عملکرد گیاه را افزایش می دهد. گوگرد از عناصر ضروری جهت خاک های قلیایی و شور می باشد. از دیگر کاربردهای گوگرد اثر قارچ کشی آن می باشد که در خاک سبب کاهش انواع بیماریها می باشد. گوگرد عنصری حیاتی برای تغذیه گیاه بوده و در ساخت برخی اسیدهای آمینه، پروتئین، ویتامین، کلروفیل و روغن ضروری است.

میزان مصرف این کود 100 الی 600 کیلوگرم در هکتار برای محصولات زراعی و با توجه به سن و نوع درخت 2 تا 4 کیلوگرم بر درخت برای محصولات باغی می باشد. استفاده از این کود برای محصولات باغی در محل سایه انداز درخت و در چند نوبت توصیه می شود.

کود گوگرد گرانوله بنتونیت دار (۲۵ کیلویی):

کود گوگرد بنتونیت‌دار PH خاک را کم می‌کند و سرعت و میزان جذب خاک را افزایش می‌دهد. کود گوگرد بنتونیت‌دار سبب آزاد شدن مواد غذایی تثبیت شده در خاک می‌شود. گوگرد نقش مهمی در فرآیند فتوسنتز در گیاه دارد و کمبود آن رشد گیاه را کم می‌کند بنابراین با مصرف کود گوگرد بنتونیت‌دار رشد گیاه زیاد می‌شود. کود گوگرد بنتونیت‌دار مقاومت گیاه را در شرایط سرما زیاد می‌نماید.

کود گوگرد مایع:

بهبود کیفیت و کمیت محصول، کنترل کننده آفات و بیماری ها با محلول پاشی، اصلاح کننده و کاهش دهنده PH خاک با مصرف آب آبیاری، دور کننده آفات و قابلیت استفاده جهت محصولات زراعی، باغی و گلخانه‌ای از جمله مزایای استفاده از کود گوگرد مایع است.

کود مایع بهبود دهنده رشد (مرغی):

کود مرغی مایع، منبع قوی از مواد مغذی می­‌باشد و در بیشتر زمین­‌های زراعی و باغی می­‌توان از آن استفاده کرد. کود مایع مرغی شرکت کیمیا کود پارس حاوی موتد هیومیکی، عصاره کود طیور، مواد آلی، عناصر ماکرو و ترکیبات مفید بوده که از بهترین مواد قابل جذب برای رشد گیاه و افزایش محصول می‌­باشد. ماده آلی موجود در این محصول باعث حفظ نیترات در منطقه ریشه شده و با تشکیل کلوئید از آبشویی نیتروژن جلوگیری می­‌کند. برای کسب بهترین نتیجه حداقل سه بار در طول فصل رشد، از کود مایع مرغی استفاده می­‌شود. این کود حاوی 10% سولفور، 25% مواد آلی، 1% عناصر میکرو، 4% پتاسیم محلول در آب، 1% فسفر محلول، 5% ازت آمونیاکی، 3% ازت نیتراتی، 8% ازت کل و 2% هیومیک اسید+فولویک اسید می­‌باشد.

همان طور که در بالا گفتیم، کودهای دو منظوره تاثیر بسیار خوبی در رشد درختان و گیاهان دارند، از این رو اگر دوست دارید که محصولات باکیفیت و خوشمزه‌تری داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از این نوع کود های دو منظوره استفاده نمایید. برای خرید کود دو منظوره می‌توانید از این صفحه اقدام نمایید. سناپالیز دایره وسیعی از انواع کودهای کشاورزی و ابزارآلات را در خود داراست تا شما بتوانید محصولات باکیفیت و مطمئنی خریداری نمایید.

همچنین اگر در صورت بروز مشکل در هنگام خرید محصولات و کود های دو منظوره از سناپالیز، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با مشاوران زبده ما تماس حاصل فرمایید تا شما را به صورت کامل راهنمایی نمایند.

چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ