نمایش دادن همه 20 نتیجه

چه باغچه کوچکی در حیاط خانه داشته باشید و چه یک باغ بزرگ، همه گیاهان برای رشد و بقا نیاز به آب خواهند داشت. روش‌های بسیار مختلفی برای آبیاری گیاهان وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از آبپاش است. خرید آبپاش می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد چرا که انواع بسیار مختلفی داشته و از آن می‌توان برای آبیاری زمین‌های کوچک تا بزرگ استفاده کرد. خرید آبپاش آبیاری کار آسانی است و پیچیدگی زیادی ندارد اما مهم‌ترین نکته در خرید آن این است که ابتدا با انواع مختلف آبپاس آشنا شوید و سپس دقیقا بر اساس نیاز خود اقدام به خرید آبپاش کنید. در ادامه ما شما را با انواع مختلف آبپاش آشنا خواهیم کرد تا خرید مناسبی بر اساس نیاز خود داشته باشید. همراه ما باشید. مطالعه ادامه نوشته

قبل از خرید آبپاش آبیاری باید بدانید که آبپاش‌ها به دو دسته مادر تقسیم بندی می‌شوند. اولین دسته مربوط می‌شود به زمین‌های کوچک با گیاهان کم که می‌توان آن‌ها را به صورت دستی آبیاری کرد و دومین دسته مربوط می‌شود به زمین‌های بزرگ که نیاز به آبپاش آبیاری پیشرفته‌تری دارند.

خرید آبپاش دستی:

از دسته اول 3 نوع آبپاش را به شما معرفی خواهیم کرد.

آبپاش دستی باغچه:

این نوع آبپاش مناسب برای باغچه‌های خیلی کوچک با گیاهان کم است. همان آبپاش‌های معمولی که همه استفاده می‌کنیم. این نوع آبپاش معمولا از جنس پلاستیک بوده و حدود 10 الی 20 لیتر نیز گنجاش دارند.

آبپاش دستی بالکن:

اگر در بالکن خود باغچه کوچکی دارید پیشنهاد می‌کنیم خرید آبپاش آبیاری بالکنی را در اولویت قرار دهید. این نوع آبپاش کمی کوچک‌تر از آبپاش قبلی بوده و حدود 5 لیتر گنجایش دارد. دهانه آن نیز کمی کوچکتر و درازتر بوده و به راحتی می‌توان آن را در بالکن مورد استفاده قرار داد.

آبپاس خانگی:

شکل این نوع آبپاش نیز دقیقا مانند آبپاش‌های قبلی است اما بسیار کوچک‌تر از آن‌ها. این نوع آبپاش‌ها معمولا پلاستیکی هستند و گنجایشی در حدود 2.5 لیتر دارند. از این نوع آبپاس برای آبیاری گیاهان اتاق‌ها، نشیمن و آشپزخانه استفاده می‌شود، وزن آن بسیار کم بوده و فضای بسیار کمی را نیز اشغال می‌کند.

خرید آبپاش آبیاری پیشرفته یا همان اتوماتیک:

این مدل‌ها از دسته دوم بوده و برای آبیاری زمین‌های بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. نیازی نیست که حتما برای آبیاری زمین‌های بزرگ خود حتما از سیستم پر هزینه قطراه‌ای استفاده کنید بخصوص برای زمین‌های خیلی بزرگ که هزینه قطره‌ای کردن آبیاری نیز بسیار بالا می‌رود. آبپاش‎های اتوماتیک بهترین گزینه برای شما هستند. هم مصرف آب کمی دارند و هم هزینه خرید یک آبپاش اتوماتیک بسیار کمتر است. بیایید با چند نوع این مدل آبپاش نیز آشنا شویم.

آبپاش نوسانی:

این پرکاربردترین نوع آبپاش اتوماتیک بوده و خرید آن نیز بسیار مرسوم است. از این نوع آبپاش برای آبیاری زمین‌های مربعی و مستطیلی شکل استفاده می‌شود. این مدل می‌تواند جریان‌های مختلف آبی ایجاد کرده و زمین را آبیاری کند. برای زمین‌های دایره‌ای شکل و یا زمین‌هایی که شکل خاصی ندارد آبپاش نوسانی گزینه مناسبی نمی‌تواند باشد.

آبپاش بارانی:

مرسوم‌ترین نوع آبپاش است که ما نیز در ایران بسیار آن را دیده‌ایم. از آبپاش بارانی در پارک‌های مختلف که زمین شکل خاصی ندارد استفاده می‌کنند. این مدل آبپاش برای زمین‌های چمن مناسب‌ترین نوع است چرا که آب را کاملا یکنواخت بر روی سطح اطراف خود پخش می‌کند. نحوه آبپاشی در این مدل به صورتی است که شرایط باران طبیعی را تداعی می‌کند. خرید آبپاش بارانی یک انتخاب بدون ریسک است چراکه در همه جا می‌توان از آن استفاده کرد. مگر زمین‌هایی که نیاز است آب در یک سطح زیاد باشد و در یک سطح دیگر کمتر.

آبپاش خودکار:

این نوع آبپاش‌ها مانند سیستم‌های قطره‌ای عمل می‌کنند اما هزینه کمتری دارند و سطح کمتری را نیز پوشش می‌دهند. برای نصب این نوع آبپاش‌ها، به منبع آب کم فشار احتیاج دارید. آبپاش خودکار یک تنظیم کننده دستی دارد که می‌توانید میزان آب خروجی را نیز کنترل کرده و دقیقا بر اساس نیاز گیاه آن را آبیاری کنید.

امیدواریم با گفتن این مطالب توانسته باشیم شما را در خرید آبپاش آبیاری مناسب یاری کنیم. در آخر این چند نکته را نیز در نظر بگیرید.

بعد از خرید آبپاش این نکات را نیز رعایت کنید:

  • در تابستان، آب دهی باید در اوایل صبح و یا در پایان روز انجام گیرد تا گیاه بتواند قبل از تبخریر شدن، آب مورد نیاز خود را تامین کند.
  • حتما بعد از خرید آبپاش دفترچه راهنمای آن را خوانده و نوع استفاده درست از آن و موادر احتیاط را نیز رعایت کنید.
  • در صورت امکان، مناطق بزرگ را به طور همزمان آبیاری کنید.
  • اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که زمستان‌های بسیار سرد دارد حتما از خالی بودن شلنگ‌ها از آب اطمینان حاصل کنید.

ما در سناپالیز این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم بتوانید آبپاش مورد نظر خود را به صورت آنلاین و با مناسب‌ترین قیمت خریداری کرده و در درب خود تحویل بگیرید.

منبع اطلاعات : advice.manomano

چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ