نمایش 1–24 از 98 نتیجه

کودهای گرانوله و پودری که امروزه بخش اعظمی از انواع کودهای کشاورزی را به خود اختصاص داده‌اند، دارای فواید بسیار زیادی هستند. از آنجا که انوع مختلفی از این نوع کودها در بازار موجود است خرید محصولات گرانوله و پودری کمی پیچیده شده. در ادامه قصد داریم که شما را با انواع محصولات گرانوله و پودری آشنا کنیم تا در هنگام خرید دقیقا کود مورد نیاز خودتان را خریداری نمایید.
مطالعه ادامه راهنما

خرید محصولات گرانوله و پودری

در این بخش قصد داریم تا نکات لازم در خرید محصولات گرانوله و پودری را خدمتتان معرفی نماییم، منتهی قبل از بیان این نکات شما باید ابتدا با کود گرانوله بیشتر آشنا شوید و مزیت‌های این نوع کود را نیز به خوبی بشناسید تا بتوانید کود گرانوله مناسبی را خریداری کنید.

کود گرانوله چیست؟

کود گرانول یا گرانوله نوعی از کودهای شیمایی است که در قالب کودهایی مثل کود مایع، کود خوشه‌ای، پودری و …. عرضه می‌شود و باغداران عزیز می‌توانند آن را به راحتی تهیه کرده و استفاده نمایند.

خرید محصولات گرانوله و پودری باید به دقت انجام شود تا کود اثر گذاری بهتر و بیشتری داشته باشد. معمولا قبل از استفاده از کودهای گرانوله و پودری باید خاک باغ مد نظر را آزمایش کنید و با توجه به مشخصات خاک، پودر گرانوله مناسب را خریداری نمایید.

این نوع کود هم به صورت شیمایی و هم به صورت طبیعی تولید می‌شود و برخی از شرکت‌های تولید کننده کود گرانوله از هر دو روش جهت حفظ تعادل در مواد به کار رفته و اثرگذاری بهتر استفاده می‌کنند.

روش طبیعی ساخت پودر گرانوله به این صورت است که ابتدا باید کمپوست و کود و … جمع آوری شوند و سپس مواد به صورت گلوله‌ای تغییر شکل یابند تا بتواند در زمین‌های زراعی قابل استفاده شود.

بهترین نوع کود گرانوله نیز نوع کپسولی آن است چرا که مواد مغذی را به صورت مقطعی و پیوسته وارد خاک می‌کند و به همین دلیل گیاه همیشه می‌تواند مواد مغذی لازم برای رشد را در اختیار داشته باشد.

انواع محصولات گرانوله و پودری چه فوایدی دارند؟

باید خدمتتان بیان کنیم که با استفاده از این نوع کود در زمین‌های زراعی:

  1. گیاهان می‌توانند مواد مغذی بیشتری را به خود جذب کنند.
  2. بذرها در مدت زمان کمتری جوانه می‌زنند.
  3. ریشه گیاهان و درختان تقویت می‌شود و نهال باکیفتی رشد پیدا می‌کند.
  4. گیاهان مقاومت بیشتری در مقابل دمای پایین، کمبود نور، کم آبی و … پیدا می‌کنند.
  5. گیاهان و محصولاتش ما در برابر آفات و بیماری‌های مختلف مقاومت بیشتری خواهند داشت.
  6. تمام میکرواورگانیسم‌هایی که در خاک باعث تولید هوموس می‌شوند تحرک بیشتری پیدا کرده و مقدار زیادی هوموس تولید خواهند کرد تا خاک خود را زودتر و بهتر بازسازی کند.
  7. کیفیت محصول دهی و همچنین کیفیت محصولات افزایش پیدا خواهد کرد.
  8. گیاهان مزارع شما خواهند توانست در مقابل دما و حرارت بالای روز مقاومت بیشتری داشت باشند.
  9. تاثیرات و مضررات ناشی از ترکیبات شیمیایی و صنعتی مثل جیوه و سرب و … کاهش پیدا خواهد کرد.
  10. حاصلخیزی خاک افزایش پیدا خواهد کرد و خواص فیزیکی و شیمایی آن تقویت خواهد شد.

همان طور که مشاهده می‌نمایید استفاده از محصولات گرانوله و پودری باعث می‌شوند تا بهره وری خاک و گیاهان ما افزایش پیدا کند و بتوانیم محصولات بهتری را برداشت کنیم.

انواع محصولات گرانوله و پودری سناپالیز

نکات مهم در خرید محصولات گرانوله و پودری خدمت شما عزیزان گفته شد. حال بپردازیم به انواع محصولات گرانوله و پودری موجود در سناپالیز که هم اکنون به راحتی می‌توانید آن‌ها را خریداری و تهیه نمایید. برخی از انواع محصولات گرانوله و پودری سناپالیز عبارت‌اند از:

1- کود روی گرانوله:

یکی از عنصرهایی که برای زندگی گیاهان لازم و ضروری است و باید در مقادیر و اندازه مناسب در خاک موجود باشد، روی است. روی همچنین در فعالیت‌های فیزیولوژیکی گیاهان مثل فوتوسنتزو … بسیار نقش چشمگیری داشته و دارد و اگر خاکی با مشکل کمبود روی مواجه شود، گیاهان به سرعت به آن واکنش نشان خواهند داد و به اندازه پیش بینی شما رشد نخواهند کرد.

برای این که بتوانید این مشکل را حل کنید به راحتی می‌توانید کود روی گرانوله را از سناپالیز خریداری کنید و در زمین‌های زراعی خود به اندازه 50 الی 100 کیلوگرم در هر هکتار برای محصولات زراعی و همچنین 150 – 300 کیلوگرم در هر هکتار برای درختان باغ خود استفاده نمایید.

2- کود اوره گوگردی ۱۰-۵۰:

اوره خالص باعث می‌شود که PH خاک افزایش پیدا کند اما شما به راحتی می‌توانید با استفاده از کود اوره گوگردی ای میزان را کنترل کرده و خاک را در شرایط مساعدی نگه دارید.

اگر قصد دارید از این نوع کود گرانوله استفاده کنید، حتما باید آن را در محل سایه انداز درخت قرار دهید و به صورت مستمر و در چند نوبیت از آن استفاده کنید. استفاده از این نوع کود گرانوله باعث خواهد شد تا رشد گیاهان شما بیشتر شود، کیفیت محصولات نیز افزایش پیدا کند و همچنین میزان آهکی و قلیایی بودن خاک کنترل شود.

3- کود پتاسه %۴۰:

یکی دیگر از کودهای گرانوله و پودری موجود در سناپالیز، کود پتاسه 40% نام دارد که به دلیل دارا بودن گوگرد، تاثیر بسیار زیادی در عملکرد محصولا چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی خواهد داشت. پتاسیم نقش بسیار بسزایی در فعال ماندن آنزیم‌های پروتئینی و ویتامین گیاهان دارد و کمکبود آن باعث می‌شود تا برگ‌های گیاهان قدرت کافی برای رشد و انجام عمل فتوسنتز نداشته باشند.

4- کود ۵ سولفاته آمونیوم،منیزیم،پتاسیم،روی و منگنز ۲۵ کیلویی:

این کود گرانوله برای گیاهان باغی بسیار مناسب است و مقاومت گیاه در برابر تنش‌های محیطی را افزایش می‌دهد. همچنین از زرد شدن برگ گیاهان جلوگیری کرده و سنتر آمینواسیدها را بهبود می‌بخشد. کود 5 سولفاته موجود در سناپالیز دارای ترکیبات عناصر ماکرو و میکرو است که تمام نیازهای غذایی گیاهان را برآورده می‌کند و به دلیل داشتن گوگرد قابل جذب در خاک در ترکیب خود، برای تمام خاک‌ها مناسب است. همچنین شکل سولفاته عناصر در این کود باعث پایین آمدن PH خاک شده و عناصر موجود در آن به سهولت جذب گیاه می شود.

5- کود اوره پتاس گوگردی:

این نوع کود گرانوله نیز برای هرنوع خاک و همچنین هر نوع محصولی مناسب نیست ابتدا باید نوع خاک را مشخص کنید و سپس با مشورت مهندسین کشاورزی از آن استفاده نمایید.

با انواع کودهای گرانوله موجود در سناپالیز آشنا شدید. حال به راحتی می‌توانید برای خرید محصولات گرانوله مد نظر خود وارد سایت ما سناپالیز شوید و با خواند تمام اطلاعات موجود و درج شده در زیر هر محصول، کود گرانوله و پودری مناسب برای باغ خود را تهیه کنید.

اگر در خرید کود گرانوله و پودری سوالی دارید یا این که در انتخاب نوع کود به مشکلی برخورد کردید، به راحتی می‌توانید از طریق شماره‌های قرار داده شده در بالای صفحه، به مهندسین و مشاورین ما در سناپالیز وصل شوید و به صورت رایگان از مشاوره مشاوران ما بهره مند گردید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشد.

چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ