نمایش دادن همه 4 نتیجه

“کود مصارف خانگی جهت استفاده برای گیاهان آپارتمانی چه موادی باید داشته باشد؟” این سوالی است که اگر ما نیز در منزل خود گل و گیاه آپارتمانی دارید و قصد دارید که به بهترین شکل از آن‌ها مراقبت کنید، حتما پیش آمده است. گیاهان خانگی به دلیل این که محدودیت‌های زیادی در مقایسه با گیاهان کاشته شده در فضای آزاد دارند، لازم است تا رسیدگی و توجه بیشتری نسبت به میزان مواد مغذی و مقوی موجود در خاکشان داشته باشید. یکی از بهترین روش‌ها برای افزودن مواد مغذی و لازم جهت رشد بهتر آن‌ها، استفاده از کود است. اما چه نوع کود گیاهان خانگی باید استفاده کنید؟ در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به این موضوع بپردازیم تا همیشه در خانه گیاهان شاد و سلامتی داشته باشید.
مطالعه ادامه راهنما

کود مصارف خانگی

کود مصارف خانگی

گیاهان خانگی در یک محیط کوچک ریشه می‌دوانند و این ریشه برای رشد خود نیاز دارد که مواد مغذی موجود در خاک را بگیرد. چون این خاک قابلیت این را ندارد که با سرعت زیادی مواد مغذی را به صورت طبیعی در خود تولید کند، پیس نیاز است که در این مورد شما وارد عمل شوید و کمک کنید تا میزان مواد مغذی موجود در خاک همیشه در حد بالایی باشد و گیاهتان بتواند سرحال بماند.

بهترین کاری که برای این کار می‌توانید انجام دهید، استفاده از کود است. کودها انواع بسیار متنوعی دارند و در زمین‌های زراعی کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کود مصارف خانگی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

همان طور که می‌دانید، نمی‌توان از هر نوع کودی برای کود گیاهان خانگی استفاده کرد. برخی از کودهایی که در جهان تولید می‌شوند، مقدار مواد مغذی زیادی در خود دارند، دلیل اصلی این امر این است که در طبیعت و هوای آزاد مقدار قابل توجهی از این مواد مغذی از بین می‌رود. نور خورشید، باد و آب و … از عواملی هستند که باعث می‌شوند تا تمام مواد مغذی جذب خاک نشود.

از این رو تولید کنندگان کودهای کشاورزی طوری کودها را تولید می‌کنند تا جدای از مقداری که نابود می‌شود، مقداری هم به خاک منتقل شود. اما در مورد گیاهان آپارتمانی این امر صدق نمی‌کند و به دلیل این که محیط رشد گیاه کوچک است، ماد مغذی باید در حد متناسبی در خاک موجود باشند، در غیر این صورت گیاه شما دچار سوختگی ریشه و سپس نابودی خواهد شد.

برای جلو گیری از این اتفاق ناگوار، شما باید از از کودهایی استفاده کنید که میزان مواد مغذی موجود در آن‌ها در حد کافی باشد. کود مصارف خانگی دقیقا این ویژگی بارز را در خود دارند و سبب می‌شوند تا گیاه شما سرحال و شاداب باشد.

کود گیاهان خانگی چه مواد مغذی را دارا هستند؟

کود مصارف خانگی به صورت کامل هر آن چیزی که کودهای دیگر در خود دارند را داراست. اما به طوری که میزان آن‌ها بسیار کم‌تر از انواع کودهایی است که در زمین‌های کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در یک جدول ترکیبی کلی، کود گیاهان خانگی از این مواد در ترکیبات خود بهره می‌برند:

 • نیتروژن
 • فسفر
 • پتاسیم
 • کلسیم
 • منیزیم
 • کربن
 • اکسیژن
 • هیدروژن
 • آهن
 • بور
 • کلر
 • منگنز
 • روی
 • مس
 • مولیبدن (مو)
 • نیکل

وجود هر کدام از این مواد در کود گل های خانگی باعث می‌شود تا گیاهان و گل‌های شما مواد مغذی موجود برای رشد را در اختیار داشته باشند. هر کدام از این مواد مغذی و مقوی بخشی از نیاز گیاهان را تامین می‌کنند، اما در این بین کودهایی نیز وجود دارند که در ترکیب خود یک یا چند مورد از این مواد را دارا هستند. کودهایی که برای گیاهان خانگی هم به صورت طبیعی و هم شیمایی تولید می‌شود که انواع طبیعی این نوع کودها را می‌توانید در خانه و با استفاده از موادی مثل تفاله میوه‌ها، تفاله چای و فضولات پرندگانی مثل کبوتر و … به راحتی درست کنید.

بهترین زمان برای کود دهی گل ها و گیاهان خانگی:

برای این که کود بتواند بهترین اثر گذاری را برای گیاهان شما داشته باشد، دقت به زمان کود دهی بسیار مهم و حائز اهمیت است. قبل از این که فرایند کود دهی را آغاز کنید، باید ابتدا محل دقیقی که قصد دارید گیاه را در آنجا قرار دهید، تعیین نمایید. سپس باید یک مدت 30 روزه طی شود تا گیاه به شرایط محیط جدید عادت پیدا نماید. سپس می‌توانید به صورت مقطعی فرایند کود دهی به گیاه و گل های خانگی خود را آغاز نمایید.

بهترین زمان برای کود دادن گیاهان خانگی، فصول رشد یعنی تابستان و بهار است. شما می‌توانید در صورت نیاز در دیگر مواقع نیز برای گیاهان خانگی خود از کود استفاده نمایید، اما حتما در میزان آن دقت زیادی داشته باشید.

انواع کود مصارف خانگی موجود در سناپالیز:

اگر شما نیز قصد خرید کود مصارف خانگی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما کودهایی را تهیه کنید که در رابطه با آن‌ها، اطلاعات بسیار دقیق و معتبری در اختیار داشته باشید. کودهای زیر از جمله کودهایی هستند که برای مصارف خانگی بسیار کاربردی و مفید می‌باشند:

 1. کود کامل ۱۰-۵۰-۱۰ N.P.K
 2. کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ N.P.K
 3. کود کامل ۳۶-۱۲-۱۲ N.P.K

هر سه این کودها کودهای کامل NPK پودری دارای عناصر ماکرو و میکرو به صورت کلاته و 100% محلول در آب می‌باشند. این کودها فاقد عناصر کلر، سدیم، سرب و کادمیم بوده و برای مصرف در خاک‌های شور مناسبند. کود چند منظوره 10-50-10 NPK برای استفاده در سیستم‌های کشت متراکم و محصولات حساس به شوری بسیار مناسب هستند و برای بسیاری از محصولات زراعی و باغی بکار می‌روند.

حلالیت بالا و جذب سریع، دارا بودن درصد بالای عناصر ماکرو همراه با ریز مغذی کلات شده، افزایش قابلیت انبارداری و افزایش کیفیت مطلوب، یک دست شدن سایز و رنگ گیری میوه، مناسب برای استفاده در خاکهای شور، افزایش مقاومت گیاه در برابر شرایط نامساعد و مقاومت در برابر خوابیدگی در غلات (ورس)، قابلیت اختلاط با انواع کودها و سموم بجز ترکیبات مسی و کلسیمی

شما می‌توانید همین حالا نسبت به خرید این کودها از سناپالیز اقدام نمایید. سناپالیز، دایره وسیعی از محصولات اصل و باکیفیت حوزه کشاورزی را که شامل سیستم‌های نوین آبیاری، تجهیزات آبیاری تحت فشار (قطره ای و بارانی و نوار تیپ)،انواع ماشین های آبیاری، فیلتراسیون، پمپ، اتصالات، لوله، محصولات ارگانیک، نهاده های کشاورزی و انواع کود مصارف خانگی و … هستند را گرد هم آورده است تا مشتریان بتوانند از سراسر کشور عزیزمان ایران، با اطمینان به مجموعه‌ای تخصصی نسبت به خرید اجناس مورد نظر خود با قیمت مناسب و شرایط ویژه اقدام نمایند.

همچنین این امکان نیز وجود دارد تا قبل و یا حین خرید کود مد نظر در صورت برزو مشکل و سوالی، با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید تا شما را به صورت کامل راهنمایی نمایند و خرید رضایت بخش و کاربردی داشته باشید.

چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ