سال‌های زیادی است انواع شیرآلات برنجی ساخته شده و مردم آن‌ها را برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌دهند. از لوله‌های گاز گرفته تا آبیاری مزارع و اتصالات شیرآلات مختلف. برنج یک آلیاژ منحصر به فرد از مس و روی است که مصارف بسیار مختلفی دارد و تولید شیرآلات فقط بخشی از این کاربردها است. بهتر است که پیش از مراجعه به فروشگاه‌های فروش شیرآلات برنجی و خرید این نوع شیرها این مقاله را به دقت بخوانید چراکه در این مقاله ما قصد داریم شیرآلات برنجی را مورد بررسی قرار داده و مزایا و معایب آن را برای شما بیان کنیم. همراه ما باشید.
مطالعه ادامه راهنما

شیرآلات برنجی

از شیرآلات برنجی به دلیل وجود مس و روی در آن نمی‌توان در هر مکانی مورد استفاده قرار داد ولی طبق تحقیقات انجام شده این نوع شیرآلات برای لوله‌ها و اتصالات آبیاری مزارع و باغات مختلف بسیار مناسب است. بیایید این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

ویژگی‌های شیرآلات برنجی:

در صنایع تولید نوشیدنی‌های مختلف همیشه این بحث بوده که آیا شیرآلات برنجی بهتر است با بقیه شیرآلات. موضوع قابل توجه این است که شیرآلاتی که از برنج تهیه می‌شوند برای مصارف غذایی اصلا مناسب نیستند چراکه سرب موجود در آن‌ها با ماده غذایی ترکیب شده و وارد بدن می‌شود. این نوع شیرآلات بهترین انتخاب برای آبیاری است. البته نه لوله‌های آب خانگی بلکه برای مزارع و باغات مختلف.

چراکه هم سرب آن برای گیاهان مضر نیست و هم اینکه دوام و مقاوت بالایی داشته و هزینه مناسبی هم دارد. شیرآلات برنجی به عملکرد بی عیب و نقص مشهور هستند و دقیقا به همین دلیل هم فروش شیرآلات برنجی بسیار بالا است.

این نوع شیرآلات در شرایط آب و هوایی مختلف و حتی بد، عملکردی بسیار مناسب دارند و همچنین به دلیل وجود مس در آن بسیار مقاوم تر از لوله‌های نرم و پلاستیکی هستند. یادآوری این نکته ضروری است که شیر برنجی برای آبیاری مزارع، گیاهان توصیه می‌شود. از آن برای آب آشامیدنی استفاده نکنید.

البته خود شیرآلات برنجی هم انواع مختلفی دارند، این انواع به دلیل درصدهای مختلف روی و مس در آلیاژ به وجود آمده‌اند. به عنوان مثال هرچه میزان روی بیشتر باشد مقاومت مکانیکی شیر هم بیشتر خواهد بود ولی درصد شکنندگی آن هم بالاتر خواهد رفت.

شیرآلات برنجی یا برنزی:

سوالی که در هنگام خرید شیرآلات پیش می‌آید این است که شیرآلات برنجی بهتر است یا برنزی؟ در واقع هیچکدام برتر از دیگری نیستند بلکه هر کدام از آن‌ها برای مصارف خاصی بهتر هستند. برای مقایسه این دو به این نکات توجه کنید:

نقطه ذوب برنز 1590F (865C) است این درحالی است که نقطه ذوب برنج 1710F (930C) می‌باشد.

مزیت‌های برنز: نسبتا ارزان، چکش خوری خوب، مقاومت مناسب در برابر خورندگی.
مزیت‌های برنج: مقاومت بهتر در برابر خورندگی نسبت به برنز، ایده‌آل برای آبیاری مزارع و باغات، چکش خوری بسیار بالا

اشکالات برنز: سطح خشنی دارد و به تدریج خراب می‌شود. مقادیر بالای سرب دارد.
اشکالات برنج: هزینه خرید بالاتر، هنگامی که در معرض سطوح بالای کلر قرار دارد به تدریج خراب می‌شود.

با وجود هزینه بالاتر، فروش شیرآلات برنجی باز هم بسیار زیاد است چراکه مزیت‌های آن بسیار سنگین‌تر از قیمت آن است.

فروش شیرآلات برنجی در سناپالیز:

فروش شیرآلات برنجی در سایت سناپالیز به صورت آنلاین است. به این صورت که شما می‌توانید انواع مختلف محصولات مورد نیاز خود را مشاهده کرده و توضیحات تکمیلی آن را بخوانید و بعد از انتخاب محصول مورد نیاز خود آن را سفارش داده و در محل دلخواه خودتان تحویل بگیرید.

همچنین این امکان برای شما فرآهم است که برای راهنمایی و مشاوره بیشتر با مشاوران سناپالیز تماس گرفته و به صورت رایگان از تجربیات و اصلاعات آن‌ها در مورد انتخاب بهترین محصول کمک بگیرید. ما بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را با مناسب‌ترین قیمت برای شما فرآهم کرده‌ایم.

هیچ محصولی یافت نشد.
چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ