کود مایع فسفیت پتاسیم ۱ لیتری

1,103,520 ریال 1,003,200 ریال

قوانین زیر کار می کنند:
  • حداقل مقدار مجاز برای این محصول: 12

فسفیت پتاسیم علاوه بر تامین همزمان پتاسیم و فسفر مورد نیاز گیاه، مقاومت گیاهان را در برابر بیماری­های قارچی مثل سفیدک دروغین، بوته میری، پوسیدگی ریشه، گموز و پوسیدگی طوقه در درختان میوه افزایش می­‌دهد. ساختار فسفر در این محصول به شکل فسفیت می­‌باشد که به علت دارا بودن یک اکسیژن کمتر از فسفات، سرعت حرکت بیشتری داشته و طی مدت زمان کوتاهی در سرتاسر اندام گیاهی انتشار می­‌یابد. فسفیت به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم عوامل بیماری­زا را کنترل می‌­کند. در تاثیر مستقیم با تقویت و استحکام دیواره سلولی باعث افزایش مقاومت گیاه میزبان در برابر عوامل بیماری­زا می‌شود و در تاثیر غیرمستقیم، با تولید فیتوآلکین‌­ها که مواد افزاینده ایمنی گیاه هستند موجب پیدایش مقاومت در برابر عوامل بیماری­زا به خصوص قارچ‌­ها می‌شود.

ویژگی محصول:

یک محصول دو کاربردی با خاصیت قارچ­‌کشی و تقویت­‌کننده خاک و گیاه می­‌باشد.

محرک رشد ریشه در ابتدای دوره کشت و جذب بیشتر سایر عناصر

افزایش اندازه میوه و بهبود رنگ و طعم

افزایش تعداد گل و میوه

افزایش قابلیت انبارداری محصول

PH: 5

میزان مصرف:

محصول مرکبات، پسته و درختان میوه، زمان مصرف : شروع رشد اولیه تا قبل از گلدهی و بعد از گلدهی ، میزان مصرف در محلول پاشی (لیتر در 1000 لیتر آب): 2 تا 3، میزان مصرف در آبیاری (لیتر در هکتار) : 4 تا 5، دفعات مصرف : 2 نوبت.

محصولات زراعی، زمان مصرف : شروع رشد اولیه تا قبل از گلدهی و بعد از گلدهی ، میزان مصرف در محلول پاشی (لیتر در 1000 لیتر آب): 1 تا 2، میزان مصرف در آبیاری (لیتر در هکتار) : 2 تا 5 ، دفعات مصرف : 2 نوبت.

محصول برنج ، زمان مصرف : در خزانه یک هفته قبل از نشا – 20 روز بعد از نشا تا 2 هفته قبل از برداشت ، میزان مصرف در محلول پاشی (لیتر در 1000 لیتر آب): 1 تا 2، دفعات مصرف : 2 نوبت.

گیاهان علوفه ای و گیاهان دارویی و چای ، زمان مصرف : شروع رشد اولیه تا قبل از گلدهی و بعد از گلدهی ، میزان مصرف در محلول پاشی (لیتر در 1000 لیتر آب): 1 تا 2، میزان مصرف در آبیاری (لیتر در هکتار) : 2 تا 5دفعات مصرف : 2 نوبت.

مقادیر توصیه شده عمومی است و با توجه به تنوع محصولات کشاورزی، میزان کمبود، سن گیاه و شرایط محیطی قابل تغییر است.

 

توجه: ترکیب فسفیت پتاسیم می‌­تواند یک هفته قبل و یا دو هفته بعد از مصرف سموم مسی استفاده گردد. ترجیحا با گوگرد، ترکیبات غنی از آمونیاک، کلسیم و روغن­‌های معدنی، محصولات با pH قلیایی قوی ترکیب نگردد و همچنین با سموم دینوکارپ، دیتموات و دیکرفول قابل اختلاط نمی­‌باشد.

نحوه مصرف: محلول­‌پاشی و آب آبیاری

بسته ­بندی: قوطی یک لیتری

 

دانلود کاتالوگ