پک درمان یبوست یا خشکی مزاج ۴۰ روزه

پک درمان یبوست یا خشکی مزاج 40 روزه - سناپالیز

یبوست یا خشکی مزاج عارضه‌ای در دستگاه گوارش است که بر اثر آن، مواد دفعی در روده بزرگ سفت می‌شوند و دفع آنها با درد و سختی همراه می‌شود. یبوست حاد ممکن است سبب بسته‌ شدن روده شود، که حتی ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشد. علت بروز این عارضه ممکن است رژیم غذایی نامناسب، برهم خوردن تعادل هورمونی، اثر جانبی داروهای مصرفی یا آناتومی بدن باشد.روش‌های درمان شامل اصلاح رژیم غذایی ، تمرینات ورزشی و استفاده از درمان کننده های طبیعی می باشد.

علت اصلی یبوست معمولا کندی سرعت عبور مواد از کولون یا اختلال دفع است. از بیماری‌هایی که موجب یبوست می‌شوند، می توان به رژیم کم‌فیبر یا کم‌آبی بدن، کم‌کاری تیروئید، بیماری دیابت، تومورها و سرطان‌های روده اشاره کرد. هنگامی که غذا وارد روده می‌شود آب و مواد مغذی از آن جدا می‌شوند و مواد زائد به صورت مدفوع باقی می‌مانند و به‌وسیله انقباض ماهیچه‌ها در روده حرکت می‌کند. مصرف کم فیبر و آب از طرفی و نداشتن فعالیت بدنی و جلوگیری از دفع از طرف دیگر، این امر را دشوار می‌کند.

لازم به ذکر است که پک دمنوش های نیوشا یک روش گیاهی برای درمان بیماری ها می باشد و به طور کل هیچ گیاهی به صورت عمد برای بدن ضرری نخواهد داشت، مگر این که فرد بیماری و حساسیت خاصی داشته باشد. لذا قبل از مصرف این پک ها حتما با پزشک خود مشورت نمایید و به موارد “منع مصرف” که روی سایت بارگذاری شده است توجه فرمایید.

پک درمان یبوست شامل ترکیب چای سبز و  آلوئه ورا،  چای سبز  و نعناع فلفلی، چای سبز و رزماری می باشد.

آلوئه ورا برای درمان اختلالات معده و روده به کار رفته می شود. عصاره آلوئه ورا از ترشح اسید در معده جلوگیری می کند که می تواند به سبب حضور لکتین ها در این گیاه باشد. استعمال آلوئه ورا با افزایش مقاومت موکوس باعث کاهش میزان زخم می شود.

بررسی نقش گیاه نعناع فلفلی در سندروم روده تحریک پذیر نشان می دهد که گیاه نعناع فلفلی ترکیبات ضد انقباضی دارد. مطالعات نشان می دهد نعناع فلفلی به دلیل توانایی بستن کانال های کلسیم در ماهیچه های صاف، خواص ضداسپاسم دارد. مصرف نعناع فلفلی در بیماران مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر بدون ایجاد هیچ گونه عوارضی، سبب آرامش دستگاه گوارش و کاهش علائم این بیماری می شود.

مصرف چای رزماری باعث برطرف شدن نفخ و سوزش سردل می شود. از رزماری برای درمان سوزش معده، یبوست و نفخ استفاده می شود. این تاثیرهای رزماری به دلیل خاصیت ضد التهابی آن است. نتایج تحقیقات نشان می دهد که عصاره رزماری خاصیت آنتی اکسیدان و ضد التهابی داشته و در بهبود زخم معده نیز موثر است. جهت خرید این محصول کلیک نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت با پشتیبانی واتساپ سناپالیز
پیام به پشتیبانی واتساپ